Marta sākumā Ļaudonas pagastā notika Madonas novada pašvaldības zvejniecības un medību tiesību komisijas izbraukuma sēde.
Kā „Staram" skaidroja šīs komisijas priekšsēdētājs Aigars Šķēls, izbraukuma sēde Ļaudonā tika sarīkota, lai uzklausītu abas konfliktā, kas izveidojies sakarā ar Sāvienas ezera apsaimniekošanu, iesaistītās puses – makšķernieku biedrības „Savieši" pārstāvjus un ezera piekrastes zemju īpašniekus.
Zvejniecības un medību tiesību komisijai šī bija tikai otrā izbraukuma sēde. Parasti tās notiek Madonas novada centrā, bet, ja jāizskata jautājums, kas interesē samērā lielu cilvēku skaitu, zvejniecības un medību tiesību komisija izbrauc uz konkrēto pagasta pārvaldi. Pirms tam izbraukuma sēde ir notikusi Bērzaunē, kur tika apspriesta iespējamā zveja Kaņepēnu ezerā un uzklausīts ezera piekrastes zemju īpašnieku atšķirīgais viedoklis – vieni īpašnieki atbalsta zveju ezerā, savukārt citi pret to iebilst. Tomēr šajā jautājumā zemju īpašniekiem ir jāvienojas pašiem. Zvejniecības un medību tiesību komisijai nav tādu tiesību pieņemt lēmumu pretēji ezera piekrastes zemju īpašnieku gribai.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.03.2011.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
RUTAS VIZĀNES foto