Par ielu vingrošanu Madonā nekas nebija dzirdēts, līdz redakcijā iegriezās Kristaps Vilde no Madonas pilsētas 1. vidusskolas 12. klases. Izrādās, ka veidot ielu vingrotāju grupu arī Madonā viņu ir pamudinājis pasaules čempions ielu vingrošanā Māris Šlēziņš.
– Kā aizsākās interese par ielu vingrošanu?
– Portālā draugiem.lv ir domubiedru grupa, ir Latvijas ielu vingrotāju sporta biedrība. Es šajās saitēs bieži ieskatījos. Tad vienreiz, kad man pajautāja, vai Madonā arī kas tāds notiek, atbildēju, ka iespēja ar ielu vingrošanu nodarboties būtu. Māris Šlēziņš piedāvāja, vai Madonā nevēlētos izveidot ielu vingrotāju grupu. Protams, piekritu, jo tas saistās ar aktīvu dzīvesveidu, kas man patīk.
– Iepazīstini ar sevi un savām interesēm!
– Mācos Madonas pilsētas 1. vidusskolā 12. klasē. Man patīk veselīgs dzīvesveids un sports. Kad biju mazs, saslimu ar sirdskaiti. Līdz 12 gadiem biju atbrīvots no sporta stundām. Tomēr brīnumi notiek, es izārstējos. Pēc 9. klases brālis piedāvāja aiziet uz svaru zāli. Ar to arī sākās mana atkarība no sporta. Izvēlos sporta veidus, kas prasa spēku un izturību. Joprojām ir smagatlētika, nedaudz vieglatlētikas, ielu vingrošana un sporta nodarbība parkour (fiziska disciplīna, kuras dalībnieki skrien pa maršrutu, pārvarot jebkurus pa ceļam radušos šķēršļus, maksimāli efektīvā veidā, kā to darītu ekstremālā situācijā, izmantojot lekšanas, rāpšanās vai citas specializētas iemaņas). Piemēram, profesionāļi var pārlekt pāri sētai, iemanās skriet arī pa jumtiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.03.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto