Ceturtdien Degumnieku pamatskolā 9. klases skolniecēm mājturības priekšmeta ietvaros tika rīkota radošā darbnīca, kuras laikā ar interesantām receptēm dalījās klasesbiedra Ata mamma Ilvija Krēsliņa. Uz vietas tika izcepta torte „Kurmis", ar ko cienāt klasesbiedrus.
– Ar šo klasi būts kopā ir ne tikai ikdienā skolā, bet arī ārpus tās, tāpēc jau zinu viņu ēdienu vēlmes. Zinu, ka skolēniem ne tikai svētkos gribas nobaudīt kādu gardumu, bet arī ikdienā. Tādēļ ar 9. klases meitenēm sarunājām, ka iemācīsimies cept un klasesbiedrus pacienāsim ar torti „Kurmis", kas viņiem ļoti garšo. Meitenes vienmēr rosinu sevi parādīt, uzdrīkstēties, būt par sevi pārliecinātām un nebaidīties. Katrai saimniecei kulinārijā jāzina, kā noslēpt savas kļūdas. Jo arī no kļūdām visi mācās.
Pirms uzsākt kaut ko darīt, jārod iedvesma, pacietība un mīlestības dzirksts. Tas ir katras mājsaimnieces varā – radīt brīnumu, kulinārijas šedevru. Rīkot radošas darbnīcas skolā ir mans sirds aicinājums. Pirmā darbošanās notika Ziemassvētkos, kad skolēni cepa sev piparkūkas Ziemassvētku pasākumiem. Teju, teju tuvojas Lieldienas, un ir atkal kaut kas padomā. Radošā darbnīca palīdz skolēnus ievirzīt pareizās sliedēs. Bērni skolā ir kā brīnums, kā Dieva dāvana, kas jāmīl, jāmāca, jāskolo. Kam jāpalīdz nostāties pašam uz savām kājām. Prieks censties, ja skolēniem ir vēlme darboties un pašiem pēc tam labi garšo sava gatavotā maltīte. Šī kopīgā ģimeniskā rosīšanās mājturības kabinetā un smarža, kas virmo gaisā, radīja gaišu noskaņu darbam, – savu ideju rīkot radošo darbnīcu, kuras laikā dalīties receptēs un pavārmākslā, atklāja Ilvija Krēsliņa.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.03.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto