Muzejā iekārtota Madonas 85. gadskārtai veltīta izstāde. Pilsētas tiesību piešķiršana 1926. gadā ir viens notikums noteiktā datumā, taču cilvēki šeit dzīvojuši daudz senāk – jau tad, kad Rīga dibināta, un vēl agrāk. Mūsu mērķis nebija visu pilsētas dzīvi parādīt, pieskaramies atsevišķām tēmām.
Kad pagājušajā rudenī par šīm tēmām domājām, apdraudēta bija slimnīcas turpmākā darbība un pasažieru vilciena kustība posmā Madona-Rīga. Muzejs ar atskatu pagātnē var likt padomāt par nākotni, tāpēc abas šīs jomas uzskatījām par izstādei svarīgām. Par vilcienu jāsaka – šobrīd situācija pat labāka, nekā rudenī.
Pirms 10 gadiem iznāca slimnīcas vēsturei veltīta ārsta Ulda Arenta sagatavotā grāmata. Attēlā redzamais ielūgums vēsta, ka oficiālā slimnīcas atklāšana notikusi 1931. gada 15. martā. Toreiz tā bija svētdiena, šogad – otrdiena. Tā nu 15. martā pulksten 14 ielūdzam uz izstādes „Madonai 85 gadi un vairāk" atklāšanu Skolas ielā 10a. Kopā ar SIA „Madonas slimnīca" īpaši aicinām esošos un arī bijušos darbiniekus, jo reizē atzīmēsim slimnīcas jubileju. Pēdējos mēnešos šī iestāde pieminēta bieži, svarīgs tās turpmākā pastāvēšanā ir arī sabiedrības atbalsts, kas īpaši izpaudās parakstu vākšanā un 24. februāra piketā. Pāršķirstot pirms 70 un 80 gadiem iznākušās vietējās avīzes, var atrast arī toreiz par slimnīcu rakstītus labus vārdus.
Slimnīca atradās Madonā, bet par tās pastāvēšanu domāja un rūpējās arī citu apkārtējo pagastu pašvaldības. Arī tagad tās darbība daudzkārt pārsniedz pilsētas robežas.
Autors: INDULIS ZVIRGZDIŅŠ