Madonas dārzniecības "Puķu sēta" saimnieki Inita un Jānis Zepi pavasari gaida ar cerībām, jo šī ziema ir gara, ar iespaidīgām sniega kupenām, ar februāra sala zobiem. Tomēr par spīti ziemas grūtībām dārzniecībā podiņos jau ir sastādītas dažādas puķes, kas tāpat kā saimnieki priecājas par saulainajām dienām.
Initai Zepai vēl labā atmiņā saltās dienas ar mīnus 25 grādiem, kad bijis nemitīgi jāgādā par siltuma režīma nodrošināšanu, lai tas, kas iestādīts, nelīstu zemē atpakaļ. Arī siltumnīcu jumti ir pasargāti no sniega svara pašu spēkiem. Jānis min, ka lielās siltumnīcas šoziem ir attīrītas no sniegiem divas reizes.
– Strādājam, lai pavasarī būtu krāšņas dekoratīvās puķes. Aug solēnijas, begonijas, petūnijas, nokarenās pērtiķmutītes u. c., daudz un dažādu mētru – ananasu, šokolādes, banānu, apelsīnu, garšaugi – raudene, rozmarīns, baziliks u. c. Tas taču ir modē – garšaugus kombinēt kopā ar puķēm. Kā vienmēr mums būs atraitnītes, kam arī bija jāpārdzīvo spelgonis. Audzējam arī tā saukto "kaķu zāli", ko pēc noteikta grafika piegādājam lielveikalam "Depo". Sadarbība ar "Depo" saimniecībai "Puķu sēta" ilgst jau divus gadus, piegādājam lielveikalam arī vasaras puķu stādus, rudenī – krizantēmas.
Plašāk lasiet laikrastā STARS 10.03.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto