– Ir mainījusies situācija – pirms pāris gadiem varēja teikt, ka lielākā daļa sociālā dienesta klientu dzīvo nelabvēlīgās ģimenēs. Šobrīd samērā liela daļa nāk no parastām ģimenēm, kur cilvēki krīzes dēļ ir palikuši bez darba un ienākumiem. Ko varam, to palīdzam, – novērojumus pabalstu saņemšanas jomā atklāja Madonas novada sociālā dienesta vadītājs Gundars Riekstiņš.
28. februārī tika pieņemts Madonas novada budžets 2011. gadam. Tajā sociālajiem pabalstiem paredzēti 400 tūkstoši latu, pagājušajā gadā tie bija 360 tūkstoši latu, bet iztērēti tikuši 473 tūkstoši latu.
– Tiesa, 56 tūkstoši jāatskaita nost, jo tie tika izmaksāti vētras nodarīto postījumu pabalstos, kas tomēr bija ārkārtas gadījums un katru gadu, domājams, tāda nebūs. Jebkurā gadījumā sanāca, ka pabalstos tika izmaksāti aptuveni 417 tūkstoši latu. No 2011. gadam atvēlētā finansējuma pabalstiem daļu sastāda no valsts atgūstamā nauda. Pagājušajā gadā valsts par izsniegtajiem pabalstiem atmaksāja noteikto procentuālo daļu – ap 140 tūkstošiem latu. Šogad plānojam, ka summa būs līdzīga, – skaidroja dienesta vadītājs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.03.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA