– Ar laikraksta „Stars" palīdzību vēlos noskaidrot – kad pienāks tāds brīnums, ka maršruta autobusā cilvēki ar invaliditāti varēs apsēsties viņiem paredzētajā sēdvietā? – jautā Sarkaņu pagasta iedzīvotājs.
Viņš vēstulē turpina: – Tur sēž padsmitgadīgas jaunkundzītes, spēcīgi vīri un enerģiskas tirgus sievas, un visi vēl cenšas uz blakus sēdvietas uzlikt savu bagāžu. Šos cilvēkus vieno vienāda rīcība – ja iekāpj cilvēks ar redzamiem kustību traucējumiem, pasažieri pagriež galvu un skatās ārā pa logu vai pēkšņi uznāk miegs un izliekas, ka guļ. Dievs vien laikam zina, cik zems ir šo cilvēku morāles līmenis. Padomju laikos autobusa konduktore bez žēlastības izdzina katru, kas apsēdās invalīdu sēdvietā, bet kādi likumi valda tagadējos laikos? Vai autoostas administrācija reiz nevarētu ieviest kārtību autobusos?
Ministru kabineta noteikumi Nr. 375 „Noteikumi par pasažieru pārvadāšanu regulāro maršrutu autobusos" noteic, ka I un II grupas invalīdiem un bērniem invalīdiem katra tālsatiksmes maršruta reisa autobusā ir paredzētas rezervēšanai: divas sēdvietas, ja autobusā ir vairāk par 16 sēdvietām; viena sēdvieta, ja autobusā ir ne vairāk par 16 sēdvietām.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.03.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA