Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Ieceļ jaunu bāriņtiesas locekli

Redakcija

Autors • 07.03.2011.

Burtu lielums

Madonas novada pašvaldības 28. februāra domes sēdē deputātiem bija jāskata jautājums par Madonas novada pašvaldības bāriņtiesas locekļa ievēlēšanu Praulienas pagastā.

Domniekiem par šo jautājumu bija jālemj tādēļ, ka iepriekšējā bāriņtiesas locekle Mārīte Šīre ar 28.12.2010. Madonas novada domes lēmumu no šī amata tika atcelta un, pamatojoties uz likumu „Par pašvaldībām", „dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var ievēlēt un atbrīvot (atcelt) bāriņtiesu priekšsēdētājus un locekļus". Bāriņtiesu likumā teikts, ka, „nosakot bāriņtiesu skaitu, kā arī katras attiecīgās bāriņtiesas sastāvu, pašvaldības dome nodrošina, lai visiem attiecīgās pašvaldības administratīvās teritorijas iedzīvotājiem bāriņtiesa būtu pēc iespējas ērti pieejama. Bāriņtiesas darbība nodrošināma visos novada pagastos un novada pilsētās". Šajā likumā arī teikts, ka „bāriņtiesas priekšsēdētāju, bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieku un ne mazāk kā trīs bāriņtiesas locekļus ievēlē attiecīgā pašvaldības dome uz pieciem gadiem" un „par bāriņtiesas locekli var ievēlēt personu, kura ir Latvijas Republikas pilsonis vai nepilsonis; kura sasniegusi 25 gadu vecumu; kurai ir pirmā līmeņa (koledžas) vai otrā līmeņa augstākā akadēmiskā izglītība pedagoģijas, psiholoģijas, medicīnas vai tiesību zinātnē vai zinātnes nozarei atbilstoša otrā līmeņa profesionālā augstākā (pedagoga, psihologa, jurista, sociālā darbinieka, ārsta) izglītība; kura prot valsts valodu".

Jāizvēlas no trim

„Stars" jau informēja, ka uz vakanto vietu sākotnēji bija pieteikušies seši pretendenti, bet pēc to uzklausīšanas un izvērtēšanas domes sociālo jautājumu komitejas divās sēdēs uz balsojumu domes sēdē tika izvirzītas trīs kandidatūras, kas savukārt raisīja iebildes dažos deputātos.

– Tas ir neliels terors pret pārējiem domes deputātiem. Ja jau tika rīkots konkurss, komiteja, pieaicinot speciālistus, pretendentus taču izvērtēja, lēma un diskutēja par profesionāliem jautājumiem, sēdē uz balsošanu bija jāliek viens kandidāts. Es nevaru dažās minūtēs pēc būtības izvērtēt trīs pretendentus, – sociālo jautājumu komitejā strādājošajiem deputātiem neizlēmību pārmeta Agris Lungevičs.

Komitejas vadītāja Vineta Lamberte atzina, ka daļēji piekrīt kolēģa teiktajam, taču vienlaikus viņai bija arī iebildes.

– Arī mēs, komitejas locekļi, neesam šīs jomas speciālisti, un visas trīs kandidatūras mums šķita vienlīdz spēcīgas. Ļoti iespējams, ka dažkārt mēs tiešām gāžamies no viena grāvja otrā, jo mums ir arī situācijas, kad kāds atnāk ar savu kandidātu, kuru deputāti iepriekš nav redzējuši. Šoreiz vismaz ir trīs cilvēki, no kā izvēlēties, – norādīja Vineta Lamberte.

Valentīns Rakstiņš piebilda, ka iepriekšējo bāriņtiesas Praulienas pagasta locekli deputāti atcēla domes sēdē, līdz ar to arī atbildībai par jaunā apstiprināšanu ir jāgulstas uz visiem.

Visi trīs pretendenti uz vakanto amatu – Ināra Fedotova, Sandra Lauva un Andris Kļaviņš – bija uzaicināti uz domes sēdi un varēja deputātus ar sevi iepazīstināt.
Ināra Fedotova vērsa uzmanību, ka viņai, lai veiktu konkrētā amata pienākumus, ir gan piemērota izglītība, gan darba pieredze, jo viņa 13 gadu ir strādājusi Lazdonas pagasta bāriņtiesā, dažkārt arī aizvietojot tās vadītāju.

– Pārzinu ar bāriņtiesām saistīto likumdošanu un normatīvos aktus, kā arī man nav sveša Praulienas pagasta situācija, jo visu mūžu esmu dzīvojusi ar vienu kāju Lazdonā, ar otru – Praulienā, – pastāstīja Ināra Fedotova.

Otra kandidāte – Sandra Lauva – atzina, ka līdz šim viņas darbs ar bāriņtiesu nav bijis saistīts, taču vairāki gadi pavadīti skolotājas darbā, kur būtiskākais ir kontakts ar bērniem un viņu vecākiem. Sandra Lauva arī pauda gatavību iziet apmācību, kas nepieciešama, lai bāriņtiesas loceklis varētu pildīt savus amata pienākumus.
Andris Kļaviņš, iepazīstinot deputātus ar sevi, pastāstīja, ka pirms trim gadiem Latvijas Universitātē ieguvis maģistra grādu un atgriezies Madonas novadā, lai šeit dzīvotu un veidotu tālākās darba gaitas.

– Esmu strādājis Stradiņa slimnīcā, Vidzemes plānošanas reģiona struktūrfondu informācijas centrā un Lubānas novada pašvaldībā par juristu, – savu līdzšinējo darba pieredzi pauda Andris Kļaviņš.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.03.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px