26. februārī ritēja renovētā Lauteres kultūras nama atvēršanas svētki.
Šī diena bija ilgi gaidīta, jo 23. februārī apritēja tieši gads, kopš sākās lielie remonta darbi. Kā pastāstīja Lauteres kultūras nama vadītāja Rudīte Prikule, februāris bijis notikumiem bagāts – pēc Austrumu kalendāra sākās Jaunais gads, februāri dēvējam par sveču un puteņu mēnesi. Februārī bieži dzirdam pieminam Eiropas vārdu, jo sācies Eirovīzijas maratons. Vārdu „Eiropa" un „Eiropas Savienība" pieminējām gandrīz visu pagājušo gadu, jo Lauteres kultūras namā notika renovācija. Pa šo laiku radās jaunas domas par to, kas vēl būtu nepieciešams jaunajām kultūras nama telpām. Uz jaunā ozolkoka parketa nevar taču likt jau godam nokalpojušos krēslus, varbūt derētu arī jaunas klavieres un mikrofoni? Skaidrs bija viens: ir jāraksta projekts. Lauku atbalsta dienests izvērtēja projektu „Iedzīvotāju kultūras dzīves kvalitātes uzlabošana Aronas pagasta Lauteres kultūras namā" un no nepieciešamajām izmaksām piešķīra finansējumu 75% apmērā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.03.2011.
Autore: LAURA RUSKULE