Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Policijas hronika 3. un 4. martā

Redakcija

Autors • 07.03.2011.

Burtu lielums

4. martā
No rīta saņemta informācija, ka nakts laikā Lazdonas pagastā, Dārza ielā 1a, nozagta mājas pagalmā novietota 2002. gada izlaiduma automašīna Volkswagen Transporter, valsts numura zīme HN 5078. Ap pulksten 15 pēcpusdienā automašīna atrasta pamesta Praulienas pagastā, ceļa posmā Lubāna-Saikava, 29. kilometrā. No mašīnas pazudusi rezerves riepa ar disku un startēšanas vadi. Radīti zaudējumi 45 latu apmērā.

Par dzeršanu pēc CSN – bargs sods

3. martā pulksten 13 Lazdonas pagastā, autoceļa Lazdonas skola-Ezernieki 2. kilometrā, sadūrušās automašīnas Volkswagen Golf un Suzuki Jimny. Pēc negadījuma, noformējot ceļu satiksmes negadījuma (CSN) reģistrācijas protokolu, konstatēts, ka automašīnas VW Golf vadītājs, 1968. gadā dzimis vīrietis, ir 1,4 promiļu alkohola reibumā.

Vīrietis paskaidrojumā norāda, ka alkoholu lietojis pēc ceļu satiksmes negadījuma. Policija atgādina, ka par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu pēc ceļu satiksmes negadījuma paredzēta administratīvā atbildība, kas ir vienlīdz barga kā gadījumā, ja vadītājs pie transporta līdzekļa stūres ir sēdies alkohola reibumā, kas pārsniedz 1,5 promiles – naudas sods 800-1000 latu, tiesību atņemšana uz 4 gadiem un administratīvais arests uz laiku no 10 līdz 15 diennaktīm. Gadījumā, ja konstatētais alkohola reibums ir robežās no 1 līdz 1,5 promilēm (kā šajā gadījumā), paredzētais soda mērs ir mazāks – naudas sods no 600 līdz 800 latiem, tiesību atņemšana uz 2 gadiem un administratīvais arests uz laiku no 5 līdz 10 diennaktīm.

Kā atzīst speciālisti, kas strādā satiksmes uzraudzības jomā, lai arī iedzīvotāji tiek informēti, ka alkohola lietošana pēc ceļu satiksmes negadījuma nav pieļaujama, vidēji reizi mēnesī tiek reģistrēti gadījumi, kad šoferi, kas izraisījuši CSN un viņu organismā konstatēts alkohols, apgalvo, ka alkoholu lietojuši pēc negadījuma un nereti dara to cerībā, ka tādējādi izdosies izvairīties no soda. Rezultāts, kā minētajā gadījumā, var izrādīties gluži pretējs un paredzētais soda mērs – augstāks.

2011. gada divos mēnešos Vidzemes reģiona teritorijā konstatēti 103 gadījumi, kad transporta līdzekļa vadītājs pie auto stūres sēdies alkohola reibumā. Konstatēto promiļu skaits ir robežās no 0,51 līdz 3,98 promilēm.

Reģistrēti trīs gadījumi, kad vadītāji atteikušies no ekspertīzes alkohola koncentrācijas noteikšanai, un trīs gadījumi, kad vadītājs pēc notikuša CSN apgalvo, ka alkoholu lietojis tikai pēc negadījuma.

Informāciju sagatavoja: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas
vecākā inspektore

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px