Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

O. Kalpaka kausus izcīna mājinieki

Redakcija

Autors • 04.03.2011.

O. Kalpaka kausus izcīna mājinieki
Burtu lielums

3. martā jau 18. reizi sporta bāzē "Smeceres sils" norisinājās Oskara Kalpaka balvas izcīņas sacensības militarizētajā stafetē. Šogad ierindā – 33 komandu 165 dalībnieki, kas pārsvarā bija no Madonas novada skolām, kam konkurenci sastādīja Lejasciema, Gulbenes, Priekuļu, Jaungulbenes, Vecpiebalgas, Smiltenes, Valkas jaunsargu vienības.

Šoreiz gan jaunākajā, gan vecākajā grupā savu veiklību militarizētajā stafetē demonstrēja un uzvaru izcīnīja Madonas novada komandas. Jaunākajā grupā meitenēm uzvarēja Kalsnavas pamatskolas komanda, zēniem – Madonas Valsts ģimnāzijas komanda, vecākajā grupā – Madonas Valsts ģimnāzijas jaunietes un Madonas pilsētas 1. vidusskolas zēni. Madonas novadu militarizētajā stafetē pārstāvēja Madonas Valsts ģimnāzijas, Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Barkavas arodvidusskolas, Kalsnavas, Vestienas, Lazdonas, Bērzaunes pamatskolas komandas.
Lai arī vairs nav ziedu laiki, kādi bija 2008. gadā, kad uz Kalpaka piemiņas mačiem sabrauca 84 komandas no visām Latvijas malām, patriotiskās audzināšanas tradīcijas, kaut ne ar tik lielu dalībnieku skaitu, tiek turpinātas. Lai vismaz tā notiktu, joprojām gādā Madonas novada pašvaldība sadarbībā ar Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolu un LR Aizsardzības ministrijas Rekrutēšanas un Jaunsardzes centru. Protams, lai atbrauktu uz sacensībām, bija vajadzīga gan skolu komandu un jaunsargu vienību gatavība, gan disciplīna (jāpiesakās iepriekš), kā arī finansiālās iespējas (transporta izmaksas nav mazās). Tāpēc arī uz Kalpaka piemiņai rīkoto militarizēto stafeti "Smeceres silā" vairs nebrauc no Ventspils, Pāvilostas, Apes, kā tas bija pirms pāris gadiem, pat no Alūksnes Kājnieku skolas ne, dalībnieku vidū nav arī daudzu pamatskolu jaunsargu, jo pārbaudījumi un pārmaiņas skar arī jaunsargus un to vadītājus, turklāt 80% līdzekļu samazinājums ietekmē arī jaunsargu aktivitātes, kas tagad lielā mērā balstās uz entuziasmu.

Latvijas valsts armijas pirmajam virspavēlniekam Oskaram Kalpakam veltīto sacensību dalībniekus uzrunāja Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters. Parādi šogad pieņēma konkursa kārtībā izraudzītais Jaunsardzes centra jaunais vadītājs – majors Broņislavs Mačuļskis, jo iepriekšējam Jaunsardzes centra vadītājam majoram Sergejam Čeveram bija beidzies līgums. Broņislavs Mačuļskis sporta bāzē "Smeceres sils" bija pirmo reizi un atzinīgi izteicās par apstākļiem kas te radīti dažādu sacensību rīkošanai, ieskaitot militarizēto stafeti.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2011.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px