„Stars" jau informēja, ka pagājušajā piektdienā „Latvijas Avīzes" dienas ietvaros Cesvainē, lai tiktos ar iedzīvotājiem un atbildētu uz viņu jautājumiem, bija ieradies Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.
Uzdoto jautājumu loks bija plašs – sākot no vispārīgiem, ar valsts politisko un ekonomisko situāciju saistītiem un beidzot ar konkrētiem, personīgiem.
Viens no aktuālākajiem jautājumiem, kas satraucis teju vai visus Latvijas iedzīvotājus, protams, saistās ar „Latvenergo" ieceri paaugstināt elektrības tarifus, līdz ar to arī vairāki cesvainieši bija vaicājuši, vai valdība šo lēmumu nevar ietekmēt.
Valdis Dombrovskis atbildēja, ka tarifu paaugstināšanu pieprasa pats uzņēmums un šādu pieprasījumu regulatoram tas ir prasījis jau vairākus gadus. Šoreiz regulators, kas darbojas kā neatkarīga institūcija, „Latvenergo" prasību apmierināja. Vienlaikus viņš akcentēja, ka sabiedrībā bieži vien tiek pārprasts tas, kā tarifu pieaugums ietekmēs mājsaimniecības. Līdz 1200 kWh patērētajai elektrībai gadā saglabājas vecais tarifs, bet par patēriņu virs 1200 kWh plānots piemērot jauno –
paaugstināto tarifu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto