Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Karogi tomēr rosina pārdomām

Redakcija

Autors • 28.02.2011.

Burtu lielums

Februārī mūsu tuvākie kaimiņi – Lietuva un Igaunija – atzīmēja savas valsts neatkarības svētkus.

16. februārī – Lietuvas valsts atjaunošanas dienā – Madonas pilsētā, tāpat kā iepriekšējos gados, plīvoja sarkanbaltsarkanie karogi. Plīvoja, neraugoties uz to, ka pēc 2009. gada rudenī Saeimā pieņemtā „Latvijas valsts karoga likuma", sākot ar 2010. gada 1. maiju, tas vairs nav jādara obligāti. Sarkanbaltsarkanie karogi lepni plīvoja gan pie daudzām privātmājām, gan pie visām SIA „Madonas namsaimnieks" un SIA „Madonas siltums" apsaimniekotajām mājām un raisīja patīkamas pārdomas par Baltijas valstu vienotību. Un kā gan ne, ja likums vairs šajā dienā obligāti neprasa izkārt karogus, bet tie plīvo!

Tiesa, šai dienā neiztika arī bez darvas piliena medus mucā. Kā savos novērojumos dalījās kāda madoniete (uzvārdu lūdza neminēt), dažviet tas izkārts, neparādot pienācīgu cieņu – slapji, sasaluši, netīri, ar atirušu malu, bet pie kādas mājas – pat sēru noformējumā. Acīmredzot sēru lente palikusi no iepriekšējās reizes, kad decembra pirmajā svētdienā – Pret latviešu tautu vērstā totalitārā komunistiskā režīma genocīda upuru piemiņas dienā – karogs bija jāizkar sēru noformējumā. Šāda attieksme, pēc zvanītājas domām, nu nekādi neiet kopā ar bērnu patriotisko audzināšanu. Kas mīl savu zemi, tiem jāciena arī savas valsts nacionālie simboli.



Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.03.2011.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px