Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Notikušais pikets Madonas slimnīcas aizstāvībai

Redakcija

Autors • 25.02.2011.

Burtu lielums

Vai savas nostājas paušanai iedzīvotājiem aktīvāk ir jāizmanto arī tādas protesta formas kā piketi, mītiņi, demonstrācijas, viedokli pēc ceturtdien notikušā piketa Madonas slimnīcas aizstāvībai lūdzu izteikt Ļaudonas pagasta pārvaldes vadītāju Ilzi Dreimani, kas piedalījās piketā un bija kopā ar tautu, un Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu.

Ir lielāks spēks
– Starp piketa dalībniekiem daudz bija arī Ļaudonas pagasta iedzīvotāju – gan ļaudoniešu, gan sāvēniešu. Manuprāt, savu nostāju noteikti vajag paust aktīvi un atklāti. Latviešiem gan vairāk ir raksturīgi diezgan iecietīgi un klusi uzņemt valdības lēmumus un sāpīgos jautājumus pārrunāt vienīgi savā starpā. Taču kopīgi paustajam viedoklim tomēr ir lielāks spēks, – uzskata Ilze Dreimane. – Pēc piketa daudzi cilvēki gan sprieda un izteica šaubas, vai tam visam ir kāda jēga, vai valdība iedzīvotāju prasības ņems vērā. Taču jebkurā gadījumā ir ļoti svarīgi paust savu nostāju. Arī pašai bija gandarījums par to, ka Madonas novada cilvēki spēj tā saorganizēties un var būt vienoti. Jāņem vērā, ka Madonas slimnīca atšķirībā no daudzām citām slimnīcām ir tik ļoti sakārtota, tajā ieguldīts tik daudz līdzekļu un cilvēka darba un mainīt tās statusu būtu neprāts. Cerams, Madonas sabiedrības viedoklis tiks sadzirdēts un nebūs ar nulles vērtību to ierēdņu acīs, kas pieņems izšķirošos lēmumus attiecībā uz Madonas slimnīcas nākotni.

Jāpauž aktīvi
– Sirdī arī es biju kopā ar piketa dalībniekiem. Diemžēl šoreiz nevarēju klātienē paust savu atbalstu Madonas slimnīcai, bet to jau iepriekš mēs, Cesvaines novada domes deputāti, bijām izteikuši atklātā vēstulē. Priecē, ka uz piketu bija sanācis tik daudz ļaužu, vienīgi žēl, ka, spriežot pēc dzirdētā TV, konkrētas atbildes par Madonas slimnīcas nākotni tomēr netika saņemtas. Katrā ziņā es atbalstu to, ka aktīvi tiek pausts savs viedokli. Ja tas netiks darīts, mūsu valstī bez problēmām varēs pieņemt jebkuru lēmumu, – uzsver Vilnis Špats. – Savulaik arī mēs Cesvainē rīkojām piketu dzelzceļa aizstāvībai, bet mums uzreiz atklātā tekstā paziņoja, ka nav jēgas cīnīties un mūsu viedoklis netiks ņemts vērā. Madonas slimnīcas aizstāvjiem tā vismaz nesaka, un tas jau dod zināmu cerību. Jāatzīst, ka piketu un mītiņu organizēšana prasa lielu enerģiju. Piedalīties un atbalstīt var jebkurš, bet saorganizēt jau ir daudz grūtāk. J. Adamovičai tāda enerģija ir, un arī pozitīvs iedzīvotāju atbalsts neizpaliek. Lai viņai un viņas atbalstītājiem ir spēks un enerģija turpināt iesākto un nepieļaut Madonas slimnīcas statusa maiņu!

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px