Liekas, ka kādi tumšie spēki šoziem grib salauzt Latvijas iedzīvotājus. Jau ziemas sākumā uzsniga biezs sniegs.
Jāpērk gari zābaki un sniega lāpstas. Pamatīgi izdevumi no paknapajiem ienākumiem. Kā lāsts uzbruka gripas epidēmija. Jāiet pie ārsta, jāpērk zāles. Atkal izdevumi. Valdība parūpējās, lai nedomājam dzīvot labāk, un izdomāja jaunus nodokļus, kas visu sadārdzināja. Liekas, ka gals klāt un nav nekādu cerību. Lubānas novada kultūras darbinieces izdomāja, kā novada cilvēkiem palīdzēt. Veca patiesība vēsta, ka cilvēks, piecas minūtes smaidot, uzņem C vitamīna dienas devu. Meitenes rīkojās.
Pirmais pasākums notika 12. februārī, kad Meirānu tautas namā viesojās dziedošās māsas Legzdiņas no Zemgales. Tā enerģija un dzīvesprieks, kas izstaroja no dziedātājām, aizrāva ikvienu no mums. Pēc koncerta neviens vairs zālē ne šķaudīja, ne klepoja. Paldies tautas nama vadītājai Ingai Aizsilniecei par radīto iespēju baudīt šo sirsnīgo koncertu un patīkami atpūsties un viņas komandai par viesmīlīgo sagaidīšanu. Bija iespēja arī apskatīt Jāzepa Puduļa gleznu izstādi.
Savukārt 19. februārī afišas vēstīja, ka Lubānā notiks amatierteātru festivāls „Skeču parāde Lubāna 2011". Domāju, ka skeču parāde Lubānā ir kultūras pasākumu nagla ziemas periodā. Kaut sals jau vairāk nekā nedēļu pieturējās virs -20°, sestdienas vakarā uz Lubānas pilsētas klubu plūda ļaužu straumītes. Visi zināja, ka viņus gaida patīkama atpūta.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.02.2011.
Autors: IMANTS ZEMBERGS
AUTORA foto