Pirms nedēļas tiekoties ar dārzkopības entuziastu kluba "Tomāts" pārstāvi, Ķekavas novada dārzniecības "Neslinko" saimnieci Elgu Bražūni, viens no sarunas jautājumiem bija par to, kā kvalitatīvus tomātu dēstus izaudzēt pilsētas dzīvoklī uz palodzes. Protams, sēt tikai sēšanas pēc nav jēgas, ja nezina tomātu dēstu audzēšanas prasības, stādiņus nekopj un nemīl. Jāņem vērā arī tas, kur tos izstādīs – uz lauka vai segtajās platībās.
Pieredze kvalitatīvu dēstu izaudzēšanā uz palodzes atšķiras no dēstu audzēšanas siltumnīcā. Dārzniecībā "Neslinko" Elga Bražūne šopavasar tomātus sēs jau 32. gadu, un, kā dārzniece stāstīja, parasti dēstus audzē siltumnīcā. Tā ir vesela stādu "skola", kur nepietiek ar 3 stundu lekciju. Tomēr, ja ir vēlēšanās, arī uz palodzes var izaudzēt tomātu stādus. Interesentu jautājumi par audzēšanu bija paši būtiskākie.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.02.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto