Ielu apgaismojuma jautājums Madonas pilsētas iedzīvotājiem ir bijis aktuāls vienmēr. Parasti gan ir nācies uzklausīt pārmetumus par to, ka kāda no pilsētas ielām nav izgaismota, taču reizēm ir arī otrādi.
Šonedēļ redakcijā vērsās kāda madoniete, kas pauda neizpratni par to, kādēļ jau piecos jeb laikā, kad ārā vēl ir gaišs, tiek iedegts apgaismojums uz apvedceļa.
– Laikā, kad iedzīvotāji tiek aicināti taupīt elektrību un baidīti ar elektrības cenu kāpumu, pilsētā gaišā dienas laikā regulāri deg ielas apgaismojums, – uzsvēra madoniete.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris pašvaldībai adresētos pārmetumus gan noraidīja, sakot, ka ielu apgaismojums uz apvedceļa ir noregulēts tā, ka tas iedegas tikai tad, kad jau sāk krēslot, bet izdziest, beidzoties diennakts tumšajam laikam.
– Varbūt kādu vakaru, kad nedaudz pēc pieciem jau sāka palikt tumšāks, apgaismojums arī ieslēdzās nedaudz pēc pieciem, bet tagad, kad pulksten piecos vēl ir ļoti gaišs, apgaismojums noteikti vēl netiek iedegts. Otra vieta, par kuras apgaismojumu madonieši mēdz satraukties, ir Smeceres sila sporta bāze. Apgaismojums tajā deg līdz pulksten vieniem naktī un tiek iedegts ap pulksten pieciem. Tas tiek darīts tādēļ, ka daudzi sportisti bāzi izmanto tieši vēlās vakara stundās vai arī ļoti agri no rīta, tādēļ arī apgaismojums šajā laikā tiek iedegts, –
apgalvoja Guntis Ķeveris.
Viņš arī piebilda, ka nav īsti pamata tam, ka pašvaldība ar ielas apgaismojumu nelietderīgi „nodedzinātu" lielus līdzekļus.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 19.02.2011.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AGRA VECKALNIŅA foto