Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jaunie elektroenerģijas tarifi

Redakcija

Autors • 18.02.2011.

Burtu lielums

Trešdien Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprināja jaunos elektroenerģijas tarifus. Viedokli, kā tie ietekmēs iedzīvotājus un vai tiešām vidēji mēnesī var iztikt ar 100 kWh, lūdzu izteikt Barkavas pagasta pārvaldes vadītāju Staņislavu Smelteru un Murmastienes pagasta pārvaldes vadītāju Jāni Mozgu.

Ietekmēs daudzus
– Jaunais elektroenerģijas tarifs, manuprāt, ietekmēs ļoti daudzus. Cik ir to, kas vidēji mēnesī patērē tikai 100 kilovatstundu? Par to plaši tika diskutēts trešdienas vakarā Jāņa Dombura raidījumā „Kas notiek Latvijā?", bet īsti pie skaidrības, kāpēc elektroenerģijas tarifs bija jāpaaugstina tieši šādā veidā, tā arī netika. Īsti jau nepārliecina „Latvenergo" statistika par to, ka tarifa paaugstinājums lielu daļu iedzīvotāju neskars vai skars minimāli, jo, ja tā paklausās, tikai retais atzīst, ka viņš elektrību tērē tik maz, – uzsver Staņislavs Smelters. – Tagad arī pašvaldībām jārēķina, kā jaunie tarifi iespaidos pagasta pārvaldes un iestāžu izdevumus. Šā gada budžets vēl nav apstiprināts, bet ir zināms, ka mums tas būs aptuveni par 5 procentiem mazāks. Tā ka tarifa palielinājums nav nekas patīkams arī pašvaldībām, jo, palielinoties maksai par elektrību, būs jāmeklē iespējas samazināt citus izdevumus.

Ekonomikas saldēšana
– Liela daļa mājsaimniecību, manuprāt, izjutīs elektroenerģijas cenas kāpumu. Taču ko lai saka, ja regulators „Latvenergo" prasību tik lielam elektroenerģijas cenas lēcienam ir atzinis par pamatotu? Vienīgi gribētos, lai pēc šī sadārdzinājuma uzlabotos „Latvenergo" sniegtie pakalpojumi, tiktu sakārtotas elektrolīnijas un aizsargjoslas, lai pie pirmā vēja nepazustu elektrība. Ja cilvēkam jāpērk dārga prece, tad tai ir jābūt kvalitatīvai, – uzskata Jānis Mozga. – Jaunie elektroenerģijas tarifi uztrauc ne tikai iedzīvotājus, bet arī mūsu uzņēmējus. Katrā ziņā elektroenerģijas cenu kāpums nav ekonomikas sildīšana, bet gan saldēšana. Līdz šim uzņēmumi vēl kaut kā turējās virs ūdens, tagad nav pārliecības, ka tas izdosies arī turpmāk. Turklāt parasti jau ir otrādi: ja kādu preci iegādājas vairumā, tā maksā lētāk, bet attiecībā uz elektroenerģijas tarifiem sanāk otrādi – mazāk maksās tie, kas mazāk patērēs. Es apšaubu arī veiktos aprēķinus, ka tik liela iedzīvotāju daļa vidēji mēnesī iztiek ar 100 kWh. Dzīvojot laukos, gandrīz katram ir kūtiņa, govis, dažāda sadzīves tehnika, tā ka bez 300 kWh mēnesī neiztikt. Pie tam, paaugstinot elektrības tarifus, palielināsies arī citu preču cenas.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px