Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram
Madonas novada pašvaldības SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājam Bruno Kokaram
Pēdējos divus mēnešus sabiedrībā tiek daudz diskutēts, tiek izteikti dažādi viedokļi un paustas emocijas par Veselības ministrijas ieceri ar 2011. gada 1. jūliju reorganizēt lokālās daudzprofilu neatliekamās palīdzības slimnīcas par dienas stacionāriem vai aprūpes slimnīcām. Latvijas iedzīvotāji, īpaši lauku reģionos, ir satraukti par to, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšana kļūs mazāk pieejama, tā tiks attālināta no lauku cilvēku dzīvesvietām, kas sarežģīs nokļūšanu gan uz slimnīcu, gan atpakaļ no tās.
Par šo jautājumu Saeimā tika organizēta speciāla Sociālo un darba lietu un Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisiju apvienotā sēde, uz kuru tika aicināti pašvaldību un slimnīcu vadītāji. Pēc Zaļo un zemnieku savienības Saeimas deputātu iniciatīvas Veselības ministrijā tika izveidota darba grupa, kuras uzdevums ir veikt visu lokālo slimnīcu izvērtēšanu, katrai slimnīcai nosakot minimālās prasības un iespējamos pieļaujamos profilus turpmākai medicīnisko pakalpojumu sniegšanai, un marta pēdējā nedēļā savus secinājumus vēlreiz prezentēt Saeimā.
Zaļo un zemnieku savienības 10. Saeimas deputāti visu šo laiku ir vērīgi uzklausījuši dažādos viedokļus, analizējuši notiekošo, diskutējuši ar ministrijas pārstāvjiem, lokālo slimnīcu un pašvaldību vadītājiem. Izvērtējot visus apstākļus un argumentus, kā arī lai kliedētu bažas un dažādus pārpratumus, mēs paužam viennozīmīgu atbalstu SIA „Madonas slimnīca" kolektīva un novada pašvaldības viedoklim, ka arī turpmāk Madonas slimnīcai ir jāfunkcionē kā lokālai slimnīcai, kas nodrošina iedzīvotājiem neatliekamo stacionāro medicīnisko palīdzību un ārstēšanu iespējami tuvu dzīvesvietai.