23. februārī Rīgas brīvostas pārvaldē risināsies seminārs „Kultūrpolitikas arhitektūra: Francijas un Latvijas pieredze (modeļi, dalībnieki, labā prakse)".
Seminārā tiks aplūkota reģionu loma kultūrā, analizēta kultūrpolitikas veidošana valsts un pašvaldību līmenī. Notiks diskusijas par kultūras vietu un lomu teritoriju kontekstā, tiks apspriesta pilsētu pieredze, kas saistīta ar Eiropas kultūras galvaspilsētas statusa iegūšanu.
Semināru rīko LR Kultūras ministrija, Francijas vēstniecība Latvijā un Rīgas domes Eiropas kultūras galvaspilsētas direkcija. Tā kā Madonas rajona pašvaldībai savulaik bija cieša sadarbība ar Francijas vēstniecību Latvijā un šo sadarbību turpina Madonas novada pašvaldība, uz semināru dosies vairāki bijušā Madonas rajona kultūras darba profesionāļi. Uz semināru „Kultūrpolitikas arhitektūra: Francijas un Latvijas pieredze (modeļi, dalībnieki, labā prakse)" no Madonas, Cesvaines un Ērgļu novada aicināti: Madonas novada pašvaldības galvenā speciāliste kultūras darba organizatore Inga Arāja, Ērgļu novada pašvaldības speciāliste kultūras darba organizatore Sandra Avotiņa, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Līvija Zepa, Madonas novada pašvaldības tūrisma informācijas centra vadītāja Sanita Soma, māksliniece Maija Jakoviča, Madonas novada pašvaldības kultūras darba vadītājs Jānis Kļaviņš, Cesvaines kultūras nama direktora vietnieks Viktors Leimanis, Madonas pilsētas kultūras nama direktore Skaidrīte Strade, kā arī reģionālā laikraksta „Stars" žurnāliste Inese Elsiņa.
Autore: INESE ELSIŅA