Čehijas pilsētā Liberecā no 12. līdz 19. februārim norisinās 10. Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde, kurā Latviju pārstāv arī madonieši.
Latvijas 44 sportistu vidū ir slēpotāji – Gerda Āboliņa, Rūdolfs Kļaviņš, Mārcis Jakovičs, biatloniste Laura Kupča. Kopā ar sportistiem ir treneri Dainis Vuškāns un Aira Bērziņa.
Pirmajā sacensību dienā 7,5 kilometru distancē klasiskajā stilā Gerda Āboliņa izcīnīja 61. vietu, krāslaviete Kristīne Liepiņa – 62. vietā, 68. vietā – Natālija Kovaļova.
Mārcis Jakovičs 10 km slēpojumā Latviju jau iecēla protokola pirmajā pusē. Madonas Valsts ģimnāzijas audzēknis 82 dalībnieku konkurencē ieguva 36. vietu. 57. vietā finišēja Arnis Pētersons, 61. vietā – Rūdolfs Kļaviņš, 63. – Viesturs Eglītis.
Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē savu sportisko meistarību pārbauda 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Latvijas jaunie sportisti startē sešos sporta veidos no astoņiem sacensību programmā paredzētajiem, nepiedaloties tikai tramplīnlēkšanā un ziemeļu divcīņā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ