Pagājušajā piektdienā uz februāra sanāksmi Madonā pulcējās novadu lauku attīstības speciālisti.
Kaut todien bagātīgi putināja, par to, ka pavasaris pienāks un vajadzēs sēt, atgādināja Valsts augu aizsardzības dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas vecākā inspektore Imanta Simtniece. Viņa rosināja zemniekus pārbaudīt graudaugu sēklu dīdzību, un to var veikt laboratorijā Valmierā. Pastāv iespēja griezties arī Madonā, Veidenbauma ielā 1, kur paraugus noformēs un nosūtīs uz analīzi. 2011. gadā sēklaudzēšanai būs atbalsts, arī bioloģiskajiem audzētājiem likums nav mainīts. Kartupeļu audzētājiem svarīgi sagādāt sēklu, jo 25% jābūt sertificētiem sēklas kartupeļiem. – Tirgos parādās arī noteiktos apstākļos audzētas amatieru šķirnes, un te jāpaļaujas uz pārdevēju godīgumu, jo ne viss izaug tik skaisti, kā redzams skaistajos fotoattēlos, – piemērus minēja Imanta Simtniece. Uz jautājumu par to, kā šogad būs ar latvāņu apkarošanu, atbilde nebija iepriecinoša, jo latvāņu programmas nav. Tātad apkarošana paliek katra zemes īpašnieka ziņā. Speciāliste atgādināja arī par augu aizsardzības līdzekļu (AAL) lietotāju mācībām apliecības saņemšanai 9. un 10. martā, bet apliecības pagarināšanai – 9. martā. Mācības notiks SIA "Laja" 2. stāva zālē.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.02.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto