Liezērē jaunais, 2011., gads iestājās pēc vecā kalendāra – 14. janvārī. Jaungada balli, kas bija paredzēta 1. janvārī, Dabas mātes untumu dēļ nācās atcelt.
Liezēres pagasta bibliotēkā no 14. janvāra līdz 7. februārim varēja apskatīt liezērietes Ilzītes Lielbārdes pūču kolekciju. Piecdesmit pūcītes salidoja bibliotēkas telpās, nemaz nezinot par to, ka Meža pūce iecelta par Latvijas galveno putnu 2011. gadā. Tās pašas dienas pēcpusdienā Liezēres kultūras namā viesojās Druvienas pamatskolas bērni ar savu Ziemassvētku uzvedumu „Ceļojums uz Ziemassvētku zvaigzni". Liezēriešiem bija brīnišķīga iespēja atkal kavēties atmiņās par Ziemassvētku brīnumu. Jaunos aktierus un viņu vadītājas neatturēja sliktie ceļa apstākļi un ķibeles ar tehniku. Skatītāju vārdā vēlos pateikties par sirsnīgo un teicamo sniegumu – lai veicas turpmākajās gaitās Druvienas skolas bērniem un viņu palīgiem!
Savukārt 22. janvārī pie mums ar M. Meijo komēdiju farsu „Mans luteklītis" bija atbraucis Lauteres kultūras nama amatierteātris „Aronieši". Katrs skatītājs saņēma savu smieklu devu un kopā ar to gripas laikā tik nepieciešamo C vitamīnu.
Visu janvāri Liezēres sabiedrība varēja balsot par savu „Gada cilvēku 2010". Katrs, kas to vēlējās, aptaujas anketas varēja atrast pagasta sabiedriskajās vietās – veikalos, pagasta pārvaldē, bibliotēkā.
5. februārī kultūras namā notika aptaujas noslēguma pasākums „Gads ir balts no abiem galiem un pa vidu zaļš". Pasākumā atskatījāmies uz aizvadītā gada notikumiem. Katram mēnesim bija veltīta laimes formula, notikumu atskats un priekšnesums, ko sniedza pagasta pašdarbnieki un citi aktīvie liezērieši. 2010. gadā, meklējot Gada cilvēku, atradām daudz sirdscilvēku, kuri ir lieliski kaimiņi, atsaucīgi un iejūtīgi sava tiešā darba veicēji iestādēs, skolotāji un jaunieši.
Par „Gada cilvēku 2010" tika atzīta pastniece Benita Lapiņa (attēlā). Viņa šo godu izpelnījusies par lielo iejūtību un ieinteresētību pret cilvēkiem, veicot savus pienākumus. Šodienas apstākļos pastnieks reizēm ir vienīgais cilvēks, ko laukos ik dienas satiek vecāka gadagājuma iedzīvotāji. Benita ir tā, kas izbrien sniegus, lai pārliecinātos, ka viņas klientiem viss kārtībā. Līdz ar pasta sūtījumiem pie pensionāriem nonāk gan produkti, gan citas ikdienā vajadzīgas lietas. Ir patīkami saņemt mazus sveicienus svētku reizēs, ko pastniecīte nekad neaizmirst. Ziemassvētkos un Lieldienās viņas apsveikumu skaits iesniedzas otrajā simtā. Lai veicas Benitai turpmākajā darbā, lai vairāk šādu pašaizliedzīgu cilvēku būtu mūsu sabiedrībā!
Gada noslēguma pasākuma organizatori – kultūras nams, sieviešu klubs „Teiksma", Liezēres pagasta bibliotēka – saka paldies visiem koncerta dalībniekiem un skatītājiem!
2011. gads Liezērē iesācies rosīgi, lai daudz radošu domu, iespēju un vēlmju visa gada garumā!
Autore: DACE MADALĀNE,
Liezēres pagasta
bibliotēkas bibliotekāre