Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Uz izstādi – “Slēpes paliksim zem kājām”

Redakcija

Autors • 11.02.2011.

Uz izstādi – “Slēpes paliksim zem kājām”
Burtu lielums

Ar šādu nosaukumu Madonas muzeja izstāžu zālē kopš 6. februāra ir aplūkojama izstāde par slēpošanas vēsturi, kur izstādes veidotāja Laimdota Ivanova piedāvā doties kultūrvēsturiskā un atmiņu "slēpojumā" no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu.

Izstādē uzmanību saista slēpes, ar kādām slēpoja pagājušajā gadsimtā. "Ej tu nost, kas par slēpēm!" Tas bija olimpieša, mūsu novadnieka Roberta Raimo dēla Rikarda pirmais izsauciens, ieraugot pašgatavotās koka slēpes. Jā, un kur tad vēl slēpju stiprinājumi, nūjas, kas tagad liekas arhaiskas, bet ar tādu ekipējumu vēl slēpoja 20. gadsimtā. Arī ne tik senā vidējās un vecākās paaudzes jaunībā plastmasas slēpju nemaz nebija. Nu nesalīdzināsi ar tagadējo firmu Fischer, Madcshus, Atomic, Rossignol, VISU u. c. ražojumiem.

– Kopš pastāv muzejs, izstāde par slēpošanas vēsturi ir tapusi pirmo reizi. Paldies visiem labajiem un atsaucīgajiem cilvēkiem, kas palīdzēja sagādāt gan senās slēpes, gan materiālus un fotogrāfijas, – pateicas Laimdota.
Tiem, kas vēl tikai domā uzsākt slēpot, lieti noderēs mūsu novadnieka, LSPA profesora Jura Granta grāmata "Mācīsimies slēpot" un iespēja noskatīties video par to, kā pareizi nostāvēt uz slēpēm.
Ar izstādi varēs iepazīties līdz 23. aprīlim.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px