MURMASTIENES pamatskolas audzēkņi saulainās septembra nogales dienas izmanto pārgājieniem. – Jau pagājušajā gadā sākām trīs gadu projektu „Mēs – Latvijā", kas veltīts kārtējai Latvijas gadadienai 18. novembrī.
Šajā sakarībā šogad mēs turpinājām iepazīt savu, Murmastienes, pagastu vēl pirms reģionālās reformas, – atklāj skolas direktore Tāle Greine. – Šogad sākumskolas bērni nelielos pārgājienos tuvāk iepazina skolas apkārtni, pagasta nozīmīgākās vietas, piemēram, pastu, veikalu, medpunktu, pagasta padomi, bibliotēku. Bet 9. klašu skolēni vairāk pētīja pagastu plašākā teritorijā – ar īpašākiem akcentiem. Kad jau rajona mērogā (vai kādā citādā) nākamgad būs novadpētniecības izstāde, parādīsim savus savāktos materiālus. Skolēni brauc arī ekskursijās, jo šīs rudens dienas ir brīnišķīgas gan „Rāmkalnos", gan Siguldā un citur.
Bērni iet pārgājienos, bet pa skolu un ap skolu staigā dzērves – no rīta bari izlido no Teiču purva un pārvietojas pa laukiem, meklē graudus, kartupeļus, vakarā tās uzbarojušās lido atpakaļ pārgulēt. Un tā līdz aizlidošanai uz siltajām zemēm. Bērni arī šīs ainas saista ar novadpētniecību, bet daži iedzīvotāji saka – dzērves ir mūsu posts – izbradā nenopļauto labību…
Autore: ASTRA ZAGORSKA