INDRĀNU pagasta Meirānu O. Kalpaka pamatskolas direktore Lana Kunce pirmdien bija Rīgā, lai parakstītu nodomu protokolu par sadarbību starp pulkveža O. Kalpaka vārdā nosauktajām pamatskolām. Protokola parakstīšanā piedalījās arī Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Juris Dalbiņš un bijušā Kalpaka bataljona Studentu rotas korporāciju pārstāvji.
Latvijā ir pavisam trīs Kalpaka vārdā nosauktās pamatskolas, kas veidos „Kalpakiešu līgu", – O. Kalpaka Rudbāržu pamatskola Kuldīgas rajonā, Rīgas O. Kalpaka tautas daiļamatu pamatskola, mūsu skola, kā arī Jaunsardzes centrs, – tā pēc tikšanās Rīgā informēja Meirānu O. Kalpaka pamatskolas direktore Lana Kunce.
Vienošanās protokolā paredzēts, ka ar līgas atbalstu šajās skolās veidojas jaunsargu kustība, kas turpinātu pirms Otrā pasaules kara sāktās tradīcijas Latvijas armijas pirmā komandiera piemiņas saglabāšanā, aktualizējot patriotiskās audzināšanas nostiprināšanu jauniešos. Lana Kunce uzsver: – Mūsu skolu jaunsargu pienākums būs pulkveža piemiņas saglabāšana, nodrošinot piemiņas vietu sakopšanu Saldus rajona „Airītēs", Madonas rajona „Liepsalās", Meirānu kapos un O. Kalpaka pieminekļa apkārtnē Rīgā, Esplanādē. Bet tuvākās aktivitātes saistīsies ar savstarpēju tuvāku iepazīšanos, viena no tām ir diezgan reāla iecere – no 19. līdz 21. oktobrim Meirānu skolā būs jaunsargu kustības pirmā nometne, ko finansiāli atbalsta Aizsardzības ministrija.
Autore: ASTRA ZAGORSKA