Madoniete Leokādija sašutusi laikrakstam „Stars" pastāstīja savus novērojumus – daudzi suņu saimnieki joprojām tos pa pilsētu pastaigā izved bez uzpurņa un palaiž savā vaļā.
– Tas ir raksturīgi arī Priežu kalnā, kaut gan tur pastaigājas daudz bērnu. Nupat nesen savā vaļā palaists buldogs sakoda mazu sunīti. Kam jākontrolē, vai suņi pastaigās tiek izvesti atbilstoši noteikumiem? – jautāja Leokādija.
Komentāru sniedza Madonas novada kārtībnieks Alens Dzenis: – Dzīvnieku aizsardzības likums, labturības prasības dzīvnieku turēšanai ir spēkā, kaut arī patlaban vēl nav novada saistošo noteikumu. Šajos likumos ir noteiktas gan dzīvnieka labturības prasības, gan vešana pastaigās, gan citi jautājumi. Juridiskā atbildība dzīvnieka saimniekam ir reglamentēta likumā un noteikumos. Gadījumā, ja suns kādu ir sakodis vai kādu traucē, ka tas palaists savā vaļā, jāraksta iesniegums Valsts policijai, kas, ja tiks konstatēts pārkāpums, sastādīs administratīvo protokolu saimniekam un lietu nosūtīs administratīvajai komisijai, kas jau ir juridiskā atbildība. Pastāv arī jautājums par klaiņojošu suņu izķeršanu – suns skaitās klaiņojošs arī, ja tuvumā nav manāms tā saimnieks, taču par suņu ķeršanas kārtību vēl nav izstrādāti novada saistošie noteikumi. Šomēnes kopā sanāks darba grupa – pilsētas pārvaldes vadītājs, īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājs un citi, kad par šo jautājumu spriedīsim.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.02.2011.
Autore: LAURA VOITIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto