Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

“Saglabāsim mūsu slimnīcu”

Redakcija

Autors • 07.02.2011.

“Saglabāsim mūsu slimnīcu”
Burtu lielums

Vispirms vēlamies izteikt sirsnīgu paldies bijušajam Madonas slimnīcas vadītājam dakterim Uldim Arentam par slimnīcas rekonstrukcijas ideju un sadarbību ar vācu draugiem, kuru ieguldījums bija ļoti liels. Liels paldies arī slimnīcas valdes priekšsēdētājam Bruno Kokaram, kas ļoti daudz darījis slimnīcas celtniecībā – rekonstrukcijā.

Paldies mūsu novada vadītājam Andrejam Ceļapīteram, kas visu pagājušo gadu jau darīja visu, lai mūsu slimnīca pastāvētu kā stacionāra slimnīca, kur katrs novada iedzīvotājs varētu vistuvāk saņemt vajadzīgo palīdzību – pakalpojumu veselības aprūpē.

Šobrīd daudzi ir lielā neizpratnē, kā reformas veselības aprūpē var veikt tādā steigā un tik nepārdomāti. Jaunie Veselības ministrijas darbinieki visu bija plānojuši izdarīt pāris mēnešos, tai skaitā atņemt Madonas slimnīcai neatliekamās medicīnas palīdzības slimnīcas, kurā darbojas diennakts stacionārs, statusu. Un to izdarīt slimnīcai, kurā ir tik daudz jaunu iekārtu, aparatūras un labu speciālistu.

Mēs vēlamies aprīlī aicināt visus uz protesta mītiņu pie Madonas slimnīcas, kurā iestāsimies par slimnīcas saglabāšanu un, iespējams, pieprasīsim veselības ministra Jura Bārzdiņa demisiju.

Cilvēks un viņa veselība ir pats svarīgākais katrā valstī, jo bez cilvēkiem nebūs arī valsts. Mēs nevēlamies, lai dažu Veselības ministrijas darbinieku nepārdomātas rīcības dēļ Madonas novadā pieaugtu mirstība un samazinātos dzimstība. Saskaņā ar Satversmes 111. pantu valstij ir jāaizsargā cilvēku veselība un jāgarantē ikvienam medicīniskā palīdzība. Ja ministra neapdomātā, sasteigtā, uzspiestā griba kaitē pilsoņu veselībai, to var pielīdzināt noziegumam, par ko pienākas sods.

Nevar atsaukties uz budžeta iespējām, kad runa ir par slimnīcu diennakts stacionāriem, jo lauku reģionos situācija ar ceļiem ir tik slikta. Daļai autoceļu nav asfalta seguma un liela daļa, tai skaitā mūsu novadā, nav ilgstoši laboti. Situācija mūsu valstī neatbilst tai, kāda ir daudzviet citur. Nedz ceļi, nedz klimatiskie apstākļi ne tuvu nav salīdzināmi ar situāciju citviet Eiropā. Pēc bijušā veselības ministra Ivara Eglīša teiktā, ar autotransportu būtu jāaizliedz pārvadāt operētos pacientus attālumos, kas lielāki par 50 kilometriem. Lielāks attālums jau ir bīstams pacienta dzīvībai, un šāda situācija draud arī Madonas slimnīcas diennakts stacionāra slēgšanas gadījumā. Mūsuprāt, ikvienam Madonas slimnīcas pacientam, kas gulējis stacionārā, atradīsies labi vārdi gan par pašu slimnīcu, gan tās personālu.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.02.2011.

Pagasta pensionāru vārdā –
ļaudonietis ĀRIJS MŪRMANIS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px