3. februārī Madonā, sporta bāzē "Smeceres sils", noslēdzās "Skandināvijas kausa" trešais posms distanču slēpošanā. Kā izteicās kaismīgākie līdzjutēji, kad gan vēl mūsu trasē redzēsim tādu konkurenci, ko Baltijas valstu slēpotājiem radīja Norvēģijas, Somijas, Amerikas, Austrālijas, Bulgārijas sportisti.
Sacensību programmā – slēpošana brīvajā stilā 10 km dāmām un 15 km vīriešiem, veicot attiecīgu apļu skaitu jaunajā 3,75 km trasē, kas sertificēta atbilstīgi FIS noteikumiem. No 22 dalībniecēm 10 km slēpoja vienīgā latviete – juniore Anda Muižniece, ierindojoties 22. vietā un tiekot pie septiņiem ieskaites punktiem kausa kopvērtējumā. Uzvarētāju pjedestālu dāmu konkurencē pilnībā aizņēma Norvēģijas sportistes – Hilde Louvhaug, Heidi Weng un Britt Ingun Nydal.
Vīriešiem konkurence bija krietni vien sīvāka, jo distanci veica 77 sportisti, kaut pieteikušies bija vairāk. Uzvaru izcīnīja soms Tero Similae, arī 2. vietā – Lari Lahtonen no Somijas, 3. vietā – Thomas Vestboe no Norvēģijas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.02.2011.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto