Jaunievēlētais Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, tiekoties ar uzņēmējiem novada telpās brokastīs, lai pārrunātu iedzīvotājiem, pašvaldībai un uzņēmējiem aktuālus jautājumus, Aizkrauklē ir iedibinājis interesantu tradīciju. Brokastis, kā vēsta Aizkraukles reģiona laikraksts „Staburags", katrs uzņēmējs „uzsauc" sev pats. Turpmāk šādas tikšanās Aizkrauklē notiks katra mēneša pirmajā trešdienā. Viedokli, vai šāda pieredze būtu jāievieš arī citās pašvaldībās, lūdzu izteikt Madonas novada Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāju Ināru Mālnieci.
Iespēja uzlabot sadarbību
– Tā, protams, ir iespēja, kā uzlabot uzņēmēju un pašvaldības sadarbību, uzzināt sabiedrības aktīvākās daļas, nodokļu maksātāju viedokli, kādas izmaiņas vajadzētu rosināt likumdošanā, pašvaldības saistošajos noteikumos. Tomēr ir grūti prognozēt, cik veiksmīga izrādīsies šāda sadarbības forma. Es pieļauju, ka novada ietvaros tā varētu sevi attaisnot. Savulaik līdz Madonas novada izveidei līdzīgu sadarbības iespēju arī mēs apsvērām savā pagastā, bet nerealizējām. Vienam tādam pagastam kā Mārciena ir visai maz iespēju uzlabot uzņēmējdarbības vidi, panākot nepieciešamās izmaiņas likumdošanā. Mēs to varam veicināt ikdienā, uzlabojot infrastruktūru pagastā, ierīkojot apgaismojumu, rekonstruējot ceļus, īstenojot citus projektus, – uzsver Ināra Mālniece. – Taču lielā novadā, tiekoties ar uzņēmējiem, varētu parādīties jaunas idejas. Vienīgi tam visam līdzi nāk šādas tradīcijas pirmieviesēju negatīvā aura. Pirms iepriekšējām Saeimas vēlēšanām televīzijā jau tika rādītas Rīgas uzņēmēju tikšanās „Lido" pie bagātīgi klātiem galdiem, bet savu mērķi viņi nesasniedza, varu neieguva tie, no kuriem viņi cerēja saņemt atbalstu savai komercdarbībai. Ja šādas tikšanās notiek, balstoties uz dažu uzņēmēju savtīgām interesēm, tad labāk tās nemaz nevajag rīkot. Turpretī, ja šādu tradīciju ievieš, lai diskutētu par visai sabiedrībai svarīgām problēmām, kā, piemēram, savstarpēji sadarbojoties, radīt jaunas darba vietas, un citiem jautājumiem, kas nestu labumu visai sabiedrībai, tad to varētu atbalstīt. Attiecībā uz Aizkraukles novadā sarīkoto tikšanos ar uzņēmējiem pozitīvi ir tas, ka tā notika pašvaldības telpās, jo tas norāda uz sarunas lietišķumu. Iespējams, arī Madonas novadā ir daudz problēmu, par kurām pašvaldībai kopīgi ar uzņēmējiem vajadzētu diskutēt, lai nerastos nevajadzīgi pārpratumi un aizmuguriskas runas. Tikties ar uzņēmējiem reizi mēnesī, kā to iecerējusi Aizkraukles novada dome, manuprāt, gan ir par biežu, nav jau tās jāpārvērš par ražošanas sanāksmēm, bet, teiksim, reizi pusgadā pašvaldība tādas diskusijas varētu arī sarīkot.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA