Šonedēļ Reinzemes-Pfalcas federālo zemi (Vācija) pieredzes apmaiņas nolūkā apmeklē Madonas rajona padomes delegācija.
Ielūgumu apmeklēt Reinzemi-Pfalcu rajona padome saņēma no federālās zemes Iekšlietu un sporta ministrijas. Apmeklējums ilgs no 23. līdz 29. septembrim, un tā laikā delegācijas pārstāvji, kuras sastāvā ir rajona padomes locekļi, darbinieki, pašvaldību darbinieki, kā arī Raplas apriņķa (Igaunija) pārstāvji (kopskaitā 15 cilvēku), iepazīsies ar Reinzemes-Pfalcas pašvaldībām un to darbību.
„Stars" jau informēja, ka jūnijā Latviju un Madonu apmeklēja viesi no Reinzemes-Pfalcas federālās zemes pašvaldībām un Iekšlietu un sporta ministrijas. Pašreizējais Vācijas apmeklējums ir atbildes vizīte, un tās laikā Madonas rajona pārstāvji plāno iepazīties ar to, kā federālajā zemē tiek realizēta ciemu atjaunošanas programma.
– Reinzemes-Pfalcas federālajā zemē ir vērojams līdzīgas problēmas kā pie mums. Netālu atrodas Minhene, un līdz ar to darbspējas vecumā esošie cilvēki izvēlas pamest savus ciemus un lauku teritoriju vispār, lai meklētu darba iespējas lielpilsētā, tāpēc ciemu atjaunošanas programma paredz labiekārtot dzīves un darba vidi laukos. Pašvaldība sniedz atbalstu mazajiem uzņēmējiem un cenšas veicināt privāto iniciatīvu. Vienlaikus viņi mēģina arī atjaunot iepriekš nelietotas ēkas un telpas, lai tajās varētu strādāt gan mazi veikaliņi, gan nevalstiskās organizācijas, – norādīja Millija Ūdre.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS