27. janvārī Rīgā, Spīķeru koncertzālē, ritēja īpaši lolota programma – kamerorķestra „Sinfonietta Rīga" vijolnieku solo koncerts „Sinfonietta Rīga vijoles".
Koncertā piedalījās „Sinfonietta Rīga" I un II vijoļu grupas mūziķi – Marta Jagmane, Antti Kortelainens, Aleksejs Bahirs, Madara Gaile, Baiba Biezā, Ivars Brīnums, Anna Naudžūne, Signe Šteimane, kā arī Viktors Stankevičs, (klavieres), Normunds Šnē (elektronika) un kontrabasu grupas viesis bez kontrabasa – Jānis Stafeckis.
Ievadot koncertu, kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents Normunds Šnē uzsvēra notikuma unikalitāti. Programmas centrā šoreiz bija likta vijole – viens no akustiski pilnīgākajiem instrumentiem ar neparastu skanisku daudzveidīgumu. Skaniskumā un emocionālajā vēstījumā vijoles skaņa var sacensties ar cilvēka balsi, kas kalpojusi par paraugu instrumentam. Tai pašā laikā vijole piedāvā sevišķu kustīgumu un spožas figurāciju iespējas, vienā instrumentā savienojot tādas noskaņas un efektus, kas atkarībā no spēlētāja vēlmēm un spējām ļauj vijolei izteikties plašā diapazonā – no maigā un liriskā līdz mirdzošajam un dramatiskajam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 01.02.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AUTORES foto