23. janvārī Madonas kultūras namā atgriešanos pēc 18 gadu klusēšanas svinēja sarīkojuma deju festivāls „Madonas valsis 2011".
Pasākumu sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību organizēja deju pedagogs Artis Birks. Uz festivālu ieradās dejotāji no apkārtējiem novadiem, bijušo Madonas rajonu pārstāvēja Cesvaines, Ērgļu un Madonas sporta deju kolektīvu pāri. Izslīpēts dejas solis, skaisti tērpi un laba mūzika skatītāju rindām bija piepulcējusi ne vienu vien apmeklētāju, diemžēl, lai zālē atrastu brīvu sēdvietu, daudziem radās jukas un problēmas. Organizatoriska aizķeršanās bija vērojama vēl vairākās pozīcijās, tomēr, kad dejot uzsāka festivāla dalībnieki – gan bērnudārza vecuma mazuļi, gan sākumskolas bērni, pusaudži un jaunieši -, neērtības atvirzījās otrajā plānā. Lēnais valsis, tango, kviksteps, Vīnes valsis, samba, rumba, ča-ča-ča, džaivs – raksturā un meistarībā dažādi, skatītājus priecēja, sajūsmināja un pilnībā aizrāva. Kā nepasmaidīt līdzi pirmsskolas vecuma prinčiem un princesēm, kas tikko vēl šķiļas par skaistajiem gulbjiem? Kā ovācijās nepielekt kājās, kad garām skatītāju rindām aiztrauc dejas meistarību sasnieguši jaunieši? Aplausi netika taupīti, un citkārt vēsie latvieši ļāvās emocijām un dejotāju atbalstam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.01.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto