Pagājušās nedēļas nogalē vairāk nekā 300 orientieristu no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tikās Alūksnē, lai sacenstos orientēšanās sportā uz slēpēm un mērotos spēkiem Latvijas ziemas čempionātā.
Tā kā Baltijas valstīs šādas orientēšanās sacensības uz slēpēm nenotiek bieži, turklāt Latvijas čempionāts tika iekļauts arī EST-LAT Orientēšanās līgā, Alūksnē pulcējās arī ļoti daudzi spēcīgi ziemas orientieristi no kaimiņvalstīm, tā sastādot nopietnu konkurenci mūsu pašu sportistiem.
Pirmajā sacensību dienā orientieristi startēja sprinta distancē, kas pārsvarā norisinājās Alūksnes pils parkā, kā arī sniegotajā Alūksnes pilssalā. Šajā dienā daudzus orientieristus samulsināja apstāklis, ka distance veda arī pāri Alūksnes ezeram, tādējādi nācās slēpot pa aizsalušo un aizsnigušo ūdenstilpi, kas savā ziņā daudziem bija negaidīts jaunums.
Sacensības izvērtās patiesi spraigas un ļoti ātras. Spēcīgāko vīru elites grupā 38 sportistu konkurencē pēc dinamiskas cīņas izrādījās, ka vienādu rezultātu (16:16) 3,5 km garajā distancē uzrādījis gan Toms Veits no OK "Purva Bridējs", gan Andris Kivlenieks no Ogres orientēšanās kluba, aiz sevis vien pāris sekunžu intervālā atstājot stipros lietuviešus un igauņus. Trešo vietu absolūtajā vērtējumā ieguva lietuvietis Nerijus Šulčys, no uzvarētājiem atpaliekot vien sešas sekundes. Tuvākais sekotājs no Latvijas – Mārtiņš Sirmais (IK "Auseklis") – ar rezultātu 17:19 sprinta distancē kopumā ierindojās 10. vietā, taču Latvijas čempionāta vērtējumā ieguva godpilno trešo vietu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.01.2011.
Autore: ANDA BĪRIŅA,
LOF preses dienests
DACES BUŽAS foto