Edvards Grūbe: „Galvenais ir atrast sev tādu nodarbošanos, kurā gribas iedziļināties arvien vairāk un vairāk, apgūt to pilnībā līdz virtuozitātei. Tas ir mērķis visam mūžam. Man tā ir glezniecība." Tāds ir arī Intas Celmiņas mērķis.
Dzīvesbiedri, divas spilgtas personības strādā vienā darbnīcā, netraucējot otra radošajam darbam, gluži pretēji – uzticas un sagaida vērtējumu viens no otra. Par to liecina arī kopīgās izstādes. 2010. gada sākumā izstāžu zālē „Arsenāls" bija Edvarda Grūbes personālizstāde – pārskats par gandrīz 50 gadu radošā darba posmu, izdevniecība „Neputns" laida klajā mākslas zinātnieces Laimas Slavas veidoto grāmatu „Edvards Grūbe". Grāmatas tapšanā lielu darbu ieguldījusi Inta Celmiņa, būtisku daļu aizņem viņas stāsts par mākslinieka „daiļrades virtuvi".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 22.01.2011.
Autore: INESE JAKOBI,
muzeja mākslas izstāžu organizatore
Foto no mākslinieku arhīva