Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Meklē risinājumu bērnu ēdināšanai

Redakcija

Autors • 21.01.2011.

Burtu lielums

Pirmdien notika Madonas novada pašvaldības domes sociālo jautājumu komitejas sēde, kurā tika skatīts arī jautājums par bērnu ēdināšanu Madonas skolās. Viens no iemesliem problēmas aktualizācijai bija pagājušās nedēļas raksts „Starā" „Satrauc tas, ka bērni nav paēduši".

– Pārrunājām jautājumu par bērnu ēdināšanu, un patlaban tiek gatavoti grozījumi saistošajos noteikumos par sociālo pabalstu izmaksu. Ir bijušas domstarpības un sūdzības, ka pašas iestādes nav informētas par tām ģimenēm, kurām sociālais dienests ir sniedzis palīdzību. Šobrīd vēlamies akcentēt, ka pirmkārt ģimenei jāuzņemas rūpes par to, lai tās bērni būtu paēduši. Ja ģimene saņem viena veida pabalstu – garantētā minimālā ienākuma (GMI) pabalstu, kas tiek izmaksāts katrā pašvaldībā, centīsimies skaidrot ģimenēm, ka vispirms jāsamaksā ēdināšanas maksa bērnudārzos, skolās, ja ģimenē ir attiecīgā vecuma bērni. Veidojas situācija, ka, saņemot GMI pabalstu, ne visas ģimenes samaksā par ēdināšanu izglītības iestādē, jo, protams, vajadzību tām ir daudz. Šobrīd meklējam šī jautājuma risinājumu, – skaidroja sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Vineta Lamberte. Viņa informēja, ka kādreiz no ģimenei paredzētā pabalsta maksu par bērnu ēdināšanu pa tiešo pārskaitīja izglītības iestādei. Taču ministrijas ierēdņi aizrādīja, ka tas nav pareizi, bet diemžēl ne visām ģimenēm var uzticēties, ka maksājumu tās veiks pašas. Likumā gan ir noteikts, ka, ja ģimene nemaksā par bērna ēdināšanu, bet saņem GMI pabalstu, pēc trim mēnešiem var pārskatīt pabalsta izmaksāšanu un naudu pārskaitīt pa tiešo skolai. Viņa uzsvēra: – Bet tie taču ir trīs mēneši, kuru laikā bērns var palikt neēdis. Diemžēl likumi mums ir ļoti humāni, kas ne vienmēr sasaucas ar to, ko vēlamies izdarīt – sociālie darbinieki maksimāli cenšas, lai no pabalstiem būtu reāls labums.
Raksts „Starā" nedaudz aktualizēja jautājumu par bērnu ēdināšanu, arī noskaidrojām apstākļus konkrētajā gadījumā, kas laikrakstā varbūt bija nedaudz sakāpināts. Jautājumu kopumā kā tādu šobrīd vēl skatām un meklējam risinājumus.
Par to, kas tiks nolemts saistībā ar bērnu ēdināšanu, informēsim kādā no nākamajiem laikraksta „Stars" numuriem.

Autore: LAURA VOITIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px