23. janvārī pulksten 10.30 Madonas kultūras namā tiks iegriezts sarīkojuma deju festivāls „Madonas valsis 2011". Pasākumu sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību organizē deju pedagogs Artis Birks. Uz festivālu ieradīsies dejotāji no tuvas un tālas apkārtnes, sevi parādīs gan bērnudārza vecuma bērni, gan pieaugušie dejotāji. Tiekoties ar Arti Birku, vispirms vēlējos noskaidrot, kā dzima ideja Madonā rīkot tik plašu sarīkojuma deju festivālu.
– Tas ir mans sapnis 20 gadu garumā, – atklāja deju pedagogs. – Savulaik šāds festivāls Madonā bija populārs, bet nu jau daudzus gadus nekas līdzīgs netika organizēts. Pēc 18 gadu pārtraukuma nolēmu pasākuma idejai ķerties klāt pats. Ar novada domes un Madonas kultūras nama atbalstu šī lieta ir ieguvusi konkrētas aprises. Festivālā piedalīsies dejotāji, sākot no 4 gadu vecuma līdz pat četrdesmitgadīgiem pāriem. Atbrauks dejotāji no Aizkraukles, Ķeguma, Cēsīm, Valkas, Ludzas, Cesvaines, Ērgļiem, protams, sevi parādīs arī mājinieki. Šobrīd pieteikti 70 pāru. Viņus vērtēs tiesneši no sarīkojuma deju federācijas, deju skolotāja no Ērgļiem Sandra Avotiņa, kā arī deju pedagogi no citiem novadiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.01.2011.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto