Šodien, 18. janvārī, pulksten 14.30 Madonas bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieki kopā ar pedagogiem dosies uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, lai piedalītos 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres pasākumā.
Kā laikrakstu informē Madonas BJC metodiķe Vija Pelše, vispirms skolēni apskatīs Žaņa Bezmera fotoizstādi, kas veltīta 1991. gada barikādēm. Pēc tam visi iejutīsies to dienu gaisotnē – laukā pie muzeja iekurs ugunskuru, aprunāsies ar cilvēkiem (Induli Zvirgzdiņu, Māri Karlsonu, Nadju Niedrīti), kuri paši pirms 10 gadiem devās uz galvaspilsētu, lai piedalītos barikāžu laika notikumos. Tiks celtas barikādes no sniega, vārīta tēja uz ugunskura, smērētas un ēstas sviestmaizes, tā izjūtot vienotības un kopības garu. – Lūdzu, iemācieties vienu tautasdziesmu par Tēvzemi, – teātra pulciņa dalībniekus pirms pasākuma aicina skolotāja Nadja Niedrīte. – Uz visiem būs nepieciešama arī viena lāpa.
Autore: INESE ELSIŅA