Vidzemē turpinās darbi elektrobojājumu novēršanā. Pavisam šajā pusē bojājumus steidz likvidēt 56 brigādes. AS „Latvenergo" operatīvā informācija liecina, ka diemžēl nedēļas nogalē visā Vidzemē reģistrēti atkal jauni bojājumi – visvairāk Cēsu, Piebalgas un Madonas pusē.
Madonas pusē strādā 27 brigādes, kā arī 4 meža izstrādātāju brigādes, savukārt Ziemeļu reģionā (Valmieras, Valkas, Limbažu un Cēsu pusē) pie bojājumu novēršanas strādā 25 brigādes. Lai bojājumus varētu operatīvi likvidēt, papildus piesaistīts sniega motocikls un visurgājējs, kā arī 2 meža traktori jeb harvesteri Madonā, Piebalgas pusē strādā visurgājējs, savukārt Līgatnes pusē jau trešo dienu bojājumus novērst palīdz sniega traktors jeb retraks. Aizvadītajā nedēļā Ziemeļu reģionā novērsts tik bojājumu, cik ikdienas situācijās vairāk nekā 3 mēnešu laikā.
Kā atzīst AS „Sadales tīkls" darbinieki, retraks veiksmīgi tiek izmantots līniju attīrīšanai no bīstamajiem kokiem tajās vietās, kur ar citu speciālo transportu nav iespējams piekļūt.
Vakarrīt Vidzemē bez elektrības bija 224 transformatora punkti (TP) un 2586 klienti – visvairāk Madonas (2400 klientu) un Piebalgas (175 klienti) pusē. Pusdienlaikā situācija mainījusies – daļa bojājumu jau likvidēta, bet to vietā atkal nākuši jauni. Operatīvā informācija liecina, ka pulksten 12 Vidzemē bez elektrības bija 62 TP un 817 mājsaimniecību, tostarp Madonas pusē – 44 TP un 533 klienti AS „Sadales tīkls" speciālisti turpina darbu, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu elektroapgādi visiem klientiem. „Latvenergo" saprot klientu situāciju, tādēļ dara visu iespējamo situācijas uzlabošanai. Atvainojamies par neērtībām un lūdzam ar izpratni izturēties pret dabas apstākļu izraisītajiem notikumiem.
SANDRA VĒJIŅA,
AS „Latvenergo"
Ārējās komunikācijas daļas
projektu vadītāja