Izlasīju laikrakstā "Stars" (2010. gada 28. decembra numurā) rakstu par "Arhitektu dienām" Madonā, kas tiks rīkotas 2011. gada oktobrī. Ceru un pat esmu pārliecināts, ka vairumu Madonas pilsētā dzīvojošo interesē, vai šajās "Arhitektu dienās" programmā tiks iekļauts arī jautājums par iesāktās jaunbūves ēkas celtniecību, kura atrodas starp politiski represēto piemiņas vietu "Šķeltais akmens" un Madonas dzelzceļa stacijas ēku. Jaunbūves celtniecība jau vairākus gadus pārtraukta – iekonservēta.
Šis "monstrs" vietām sāk apsūnot, atsevišķās ēkas telpās veidojas tualetes, krājas sadzīves atkritumi. Līdz šim par šo celtni laikam nevienam nav intereses, atbildības izjūtas, ka šāds "monstrs" bojā mūsu skaistās pilsētas skatu.
Rakstā Augusts Apinis atzīst, ka iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka arhitektu un sabiedrības interese par šādu pasākumu ir liela. Ceru, ka tagad apspriešanā "Arhitektu dienās" Madonā tiks iekļauts arī šāds jautājums un iedzīvotājiem darīs zināmu atbildīgo par jaunbūvējamās ēkas celtniecību un to, kāpēc pārtraukti celtniecības darbi.
Deputāts Andris Sakne izsaka domu, ka arhitekti mums varētu arī sniegt priekšlikumus, ko darīt ar kinoteātra "Vidzeme" ēku, kas ir visai uzkrītošs padomju laika mantojums. Arī Madonas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters un Augusts Apinis uzskata, ka šis ierosinājums ir atbalstāms – pieņemams.
No teiktā rodas pamatota pārliecība, ka sanāksmē tiks apspriests arī jaunbūvējamās ēkas turpmākais risinājums, pieņemts lēmums, lai ēka netiktu iekonservēta un nebojātu pilsētas ainavu.
Autors: ĀRIJS SEKSTE
OĻĢERTA SKUJAS foto