Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ja elektrības nav, atpūtnieki aizbrauc prom

Redakcija

Autors • 03.01.2011.

Ja elektrības nav, atpūtnieki aizbrauc prom
Burtu lielums

Jaunā gada pirmajās dienās, kad daudzi izvēlējās brīvdienas pavadīt slēpošanas trasēs, Gaiziņkalna apkārtnē pazuda elektrība. Kalnu slēpošanas trasēs pacēlāji bez elektrības nedarbojās, bet trases vakara stundās palika tumšas un tukšas.

Gaiziņkalna Golgāta nogāžu apsaimniekotājs – SIA "Abi 2" valdes priekšsēdētājs Juris Stradiņš apstiprināja, ka bez elektrības palikuši divas diennaktis: – Pa dienu varēja gan slēpot, gan šļūkt ar kamerām, bet kalnā bija jārāpjas pašiem. Daudzi labāk izvēlējās distanču slēpošanu. Taisni tad, kad visam vajadzēja darboties, jo bija liels interesentu pieplūdums, bija jāatvainojas klientiem, ka būs jāsamierinās ar neērtībām, kas rodas, dzīvojot bez elektrības. Tas mums, ziemas tūrisma uzņēmējiem, ļoti "iegrieza". Romantika pie svecēm varbūt ir skaista divatā, bet ne visam atpūtas kompleksam, turklāt vēl divas diennaktis. Pirmo reizi tā iesācies jaunais gads. Es jau saprotu, ka sniegs noliecis kokus, kāds bija uzkritis elektropārvades līnijām un bojājumus tik ātri nevar novērst. Turklāt tas viss vēl sakrita ar svētku laiku.
Elektrības nebija, un līdz ar to pacēlāji nedarbojās arī "Dāmu paradīzē".

Arī SIA "Gaiziņkalns 1" saimniece Gundega Feldmane-Zāne atcerēsies 2011. gada "romantisko" iesākumu – bez elektrības: – Ja pacēlājs nedarbojas, neviens vairs negrib kalnā kāpt. Vēl 1. janvārī pa dienu daži līdz puskalnam uzkāpa, paslēpoja, bet pēc tam kalns bija tukšs. Elektrības trūkums mums ir radījis zaudējumus. Daudzus, kas interesējās par slēpošanas iespējām, nācās apbēdināt, ka nav elektrības, pacēlāji nestrādā. Cik mēģināju kādu no "Latvenergo" sazvanīt, man atbildēja, ka bez elektrības var palikt arī līdz piecām dienām, ka darba bojājumu novēršanā esot daudz. Man ir dusmas, ka mums visas maksas par elektrību gan ir jānomaksā simtprocentīgi, bet nez vai kāds tagad kompensēs šos zaudējumus. Runāju ar vietējiem ziemas tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, ka mums ir jāsanāk visiem kopā un jāraksta iesniegums ar pretenzijām. Mums tik ļoti no svara ir nepazaudēt klientus, jo laiks 2. janvārī bija burvīgs, piemērots slēpošanai, bet ko mēs varējām piedāvāt?

SIA "GaiziņStars" valdes locekle Larisa Freija sacīja: – Mums viesu namā uz Jauno gadu bija sabraukuši ciemiņi, bet visi aizbrauca. Ko darīsi bez elektrības? Pašai ļoti patīk pie sveces pasapņot, bet cik ilgi sapņosi, nauda arī jāpelna. Viesiem arī īsu brīdi pasēdēt sveču gaismā nav iebilžu, bet gribas arī tēju, kafiju, tualeti… Bija izvārīti divi katli zupas, bet veltīgi. Citi, uzzinājuši, ka nav elektrības, atteica, viena grupa atbrauca, pasēdēja un devās prom. Pašai trešajā dienā, kopš nav elektrības, jādodas kaut kur uzlādēt mobilo telefonu, citādi pazudīs arī sakari.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px