Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Jaunais gads sagaidīts ar dažādām izjūtām

Redakcija

Autors • 03.01.2011.

Jaunais gads sagaidīts ar dažādām izjūtām
Burtu lielums

Jaunais, 2011., gads Latvijā un arī Madonas novadā sagaidīts ar dažādām izjūtām – ar krāšņu uguņošanu un bagātīgām sniega kupenām, ar grūti izbraucamiem ceļiem svētku brīvdienās un elektrības padeves traucējumiem vairāk nekā 55 000 mājsaimniecību. Jaunā gada sagaidīšanu daļai gan aptumšoja vecā gada pēdējā darbdienā saņemtais darba uzteikums (vai tiešām dažas dienas nevarēja pagaidīt?) un diemžēl arī ļoti traģiskas vēstis un negadījumi.

Madonā Jaunais gads tika sagaidīts ar svētku uguņošanu un automašīnu pilniem stāvlaukumiem pilsētas centrā, jo daudzi gadumijā bija nolēmuši būt kopā – pie grezni izrotātās Ziemassvētku egles un izgaismotā adventa vainaga Saieta laukumā. Tie, kas jau gadiem ilgi vēro tradicionālo salūtu, varbūt nedaudz jutās vīlušies, nesagaidot kādus īpaši iepriekš neredzētus pirotehnikas brīnumus, bet tādu nebija daudz. Vismaz Jaungada naktī uzrunātie madonieši un viesi pauda sajūsmu par piedzīvoto Jaungada atnākšanu, uzsverot, ka uguņošana bijusi tikpat iespaidīga kā citus gadus. Savukārt tie, kas to vēroja pirmo reizi, atzina, ka nekad nav domājuši, ka Madonā gadumijā notiekot tik skaists salūts, bet kāds tūrists no Krievijas pat izteicās, ka viņa dzimtenē tādās mazpilsētās kā Madona Jaunais gads tik krāšņi gan netiekot sagaidīts.

Ar krāšņu svētku uguņošanu Madonā izcēlās ne tikai Saieta laukums vien. Gan pirms, gan vēl krietni pēc pusnakts krāšņās ugunspuķes uzvijās daudzviet. Šur tur pie debesīm lidinājās arī gaismas laternas. Tiesa, to nebija pārāk daudz, bet varbūt ar gadiem arī šī tradīcija vērsīsies plašumā. Katrā ziņā tās naksnīgajās debesīs pievērsa uzmanību un raisīja visnotaļ romantiskas izjūtas.

Uz Jaungada sagaidīšanas pasākumu „Sagaidīsim Jauno – 2011. – gadu kopā!" madonieši sāka pulcēties jau labu laiku pirms pusnakts. Skanēja mūzika, liesmoja simboliskie divpadsmit bluķi – 2010. gada mēneši, un dega arī svētku ugunskurs. Īsi pirms gadumijas tika atskaņots premjera Valda Dombrovska un Valsts prezidenta Valda Zatlera apsveikums. Izskanot Latvijas himnai, precīzi dažas minūtes pēc pusnakts virs SIA „Madonas poligrāfists" jumta uzvijās pirmās ugunspuķes, bet salūts turpinājās aptuveni 10 minūšu. Daļa Jaunā gada sagaidītāju Saieta laukumā turpināja ierasties arī tā laikā, acīmredzot atceroties iepriekšējos gadus, kad uzrunu tautai Valsts prezidents teica pēc pusnakts, līdz ar to arī svētku uguņošana tad sākās nedaudz vēlāk.

Starp citu, tradīcija uzrunāt tautu gadumijā bijušajā Padomju Savienībā tika iedibināta tieši pirms 40 gadiem. Latvijā Jaungada uzrunu teicēju parāde gan ar katru gadu kļūst aizvien plašāka. Tagad tautu pie mums uzrunā ne tikai premjers un prezidents, bet, kā aizvadītā gada pēdējā pusstundā pārliecinājās LNT skatītāji, arī Rīgas mērs Nils Ušakovs, bijušie prezidenti Guntis Ulmanis un Vaira Vīķe-Freiberga.

Vizuāli šķita, ka sagaidītāju pulks Saieta laukumā ir nedaudz samazinājies, vismaz laukums ap strūklaku nebija cilvēku piepildīts. Toties Valmieras ielas pusē, tāpat Madonas Valsts ģimnāzijas priekšpusē gandrīz vai nebija, kur ābolam nokrist. Sagaidīt Jauno gadu tieši Saieta laukumā par tradīciju kļūst arī daudziem jauniešiem, un to skaits ar katru gadu palielinās. Tas varbūt ir arī tāpēc, ka pēc uguņošanas svētki Saieta laukumā nebeidzas, bet pie svētku ugunskura tiek dejots vai visu nakti. Kā par to pārliecinājās arī šo rindu autore, mūzika pilsētas centrālajā laukumā skanēja un dejotāju netrūka pat šā gada ceturtajā nakts stundā.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px