Pirmais bērniņš jaunajā gadā Rīgā pasaulē nācis 34 minūtes pēc pusnakts. Madonā gan pirmais bērniņš bija jāgaida ilgāk. Mazais Ritvars, lai gadumijas svinētājiem nesagādātu liekas rūpes, pasaulē ierasties izvēlējās tad, kad jaunais gads jau bija tā īsti uzņēmis gaitu – 2. janvāra pēcpusdienā pulksten 14.50.
– Datums gan bija vēl nedaudz uz priekšu, bet dēliņš pasteidzās. Taču viss ir labi, mazulītis mierīgs, ļauj arī man atpūsties, – atzīst mazulīša māmiņa Dagnija Buivide.
– Dzīvojam laukos, Ļaudonas pagastā, netālu no robežas ar Kalsnavas pagastu, un labi, ka īsi pirms neatliekamās palīdzības ierašanās bija iztīrīts ceļš, citādi nez kā tādos sniegos izkultos. Tik dziļš sniegs sen nav bijis.
Ģimenīte vēl ir jauna. Dagnija pavasarī beigusi Jēkabpils agrobiznesa koledžu, bet tētis Sergejs vēl studē. Taču par mazulīša piedzimšanu visi ļoti priecājas, arī vecvecāki, jo Ritvars viņiem ir pirmais mazbērniņš. Vārdiņš mazajam domāts kopīgi – no kalendāra izrakstīti vairāki varianti, tomēr palikuši pie Dagnijas izvēles, un pirmdzimtajam dots vārds Ritvars. Piedzimstot mazulītis svēris 3100 g un bijis 53 centimetrus garš. Pasaulē nākt mazajam Ritvaram palīdzējusi vecmāte Inese Zepa. – Nodaļā strādāju tikai uz pusslodzi, bet tā sagadījās, ka Ritvars, kas šogad ir pirmais bērniņš mūsu nodaļā, izvēlējās nākt pasaulē tieši manā dežūrā, un man par to liels prieks, – ar smaidu teic vecmāte Inese Zepa. Jāpiezīmē, ka arī pērn Madonas slimnīcas dzemdību nodaļā pirmais piedzima puisītis. Kopumā gads bija ļoti veiksmīgs – pasaulē nākuši 377 bērniņi.
Autore: BAIBA MIGLONE
OĻĢERTA SKUJAS foto