Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Sezonu noslēdz ar 2. vietas kausu

Redakcija

Autors • 03.01.2011.

Sezonu noslēdz ar 2. vietas kausu
Burtu lielums

Madonietim Dairim Virkstenim pagājusi trešā sezona, kopš viņš piedalās Latvijas motokrosa sacensībās ar kvadriciklu, pārstāvot SK "Elkšņi Hamstra MX Team" komandu.

Vecumniekos motosporta 2010. gada sezonas noslēguma pasākumā Dairis Virkstenis saņēma kausu, medaļas un diplomu par LaMSF čempionāta motokrosa sacensību Q200 B klasē kopvērtējumā izcīnīto 2. vietu.

Par to, kā veicās aizvadītajā sezonā, Dairis Virkstenis sniedz izsmeļošu raksturojumu.
– Piedalījos LaMSF čempionāta izcīņas 8 posmos, kur kopvērtējumā paliku 2. vietā, jauniešu klubu konkurencē mūsu komanda ieņēma 1. vietu. Pagājušajā gadā LaMSF kopvērtējumā ieņēmu 1. vietu, bet Latvijas čempionāta kopvērtējumā –
2. vietu.

Guvu sacensību pieredzi arī Igaunijas čempionātā, kur gan tik labi neveicās. Šajā sezonā daudz bruka tehnika, atklājās vairāki mīnusi. Gadījās arī paša kļūdas, bija kritieni. Reizēm ātrums pārsniedz meistarību, – sezonu raksturo Dairis.

Uz jautājumu par to, kā ir ar cīņassparu reizēs, kad ne tik labi izdodas iecerētais brauciens, Dairis atbild: – Zudis jau nav. Šajā sezonā varbūt gāja nedaudz grūtāk, jo traucēja tehniskās problēmas, maz dabūju pabraukt. Ja ar kvadru viss ir kārtībā, arī man ir cita braukšana. Augustā pēc remonta kvadrs jau klausīja. Vislabāk patīk braukt Ķeguma, Stelpes un Kusas trasē.

Vaicāts par konkurenci, viņš teic, ka šajā sezonā piedalījies Q200 B klasē, kaut, ņemot vērā dzimšanas gadu, varēja vēl braukt Q100 klasē. Q200 B klasē sanāca konkurēt ar savu draugu Kristiānu Miezīti, kas šajā sezonā LaMSF čempionāta kopvērtējumā ieņēma 1. vietu.

Dairis Virkstenis mācās Madonas pilsētas 1. vidusskolas 6.c klasē. Puisis stāsta, ka mācībām jāvelta arvien vairāk laika, jo jānotur vidējā atzīme vismaz 7. Lai nostiprinātu vispārējo fizisko sagatavotību, viņš trenējas arī svaru zālē un spēlē skvošu, kā arī apgūst florbola spēli. Ziemā interesē arī hokejs un slēpošana.
Turpinās arī nodarbības mūzikas skolā, kur spēlē flautu. Uz jautājumu par to, kā tik daudz var paspēt, Dairis atbild: – Viss ir saplānots pa dienām tā, ka nodarbības cita citai netraucē. Pirmdienās un trešdienās ir mūzikas skola, otrdienās un piektdienās – skvošs Voldemāra Svilāna vadībā, bet ceturtdienās – florbols. Jau pierasts, ka vienmēr ir, ko darīt.

Dairi trenē tētis Linards Liepiņš, daudz vērtīgu padomu sniedz arī treneri Kaspars Miezītis, Artis Rasmanis un Voldemārs Svilāns.

Vērtējot sacensību sezonu, sarunā iesaistās arī Daira tētis Linards Liepiņš, kas uzsver: – Sacensībās var redzēt, kurš ko ir darījis arī ziemā – trenējies vai sēdējis pie datora. Protams, trenētam braucējam svarīga arī tehnika. Mums bija raiba un karsta sezona, arī kritieni (paldies Dievam, ka veiksmīgi). Nākamgad ceram, ka Dairis centīsies nepieļaut savas kļūdas, kā arī tās neradīsies tehnikas dēļ. Ja kas nesanāk, protams, ir emocijas, bet pozitīvi, ka nemazinās cīņasspars. Varbūt dullumu gan derētu nedaudz piebremzēt, vairāk pētīt un redzēt trasi, domāt, kā un kur braukt. Taču tas ir sports, tā ir cīņa, un neviens nevienam neko nepārmet, jo uzvar tas, kurš pirmais šķērso finiša līniju. Patika Igaunijas čempionāts, kur kvadricikliem ir lielāka konkurence. Igaunijā puiši brauca Q100 klasē, bet atšķirībā no Latvijas viss ir neprognozējams. Atšķiras arī pieeja – igauņi visu skrūvē sacensību dienā, lai tikai puikām būtu labāks rezultāts, bet mums viss ir izdarīts jau iepriekš, atliek tikai veikt trasei atbilstošus regulējumus, un tālākais ir atkarīgs no pašiem braucējiem. Pie kvadru sagatavošanas tiek jautāts arī Dairim, kas jāpamaina tehnikas regulējumos, lai būtu labāks rezultāts, jo uzskatu, ka pašam sportistam ir jābūt viedoklim par trasi, par tehniku un paredzamo cīņu – ir jāprot pateikt, kas ir labi un kas vēl jāpamaina. Gadās jau, ka viss, pēc pilota domām, ir labi, bet pēc neveiksmīga brauciena sākas – tad amortizatori "sit cauri", tad vēl kāda vaina, tad nu tiek atgādināts par to, ka pēc brīvajiem treniņiem un kvalifikācijas braucieniem viss taču bija kārtībā un neko mainīt nevajadzēja, tā ka vaina vispirms ir jāpameklē sevī un savā attieksmē. Nākamsezon sāksim braukt Q200 klasē, tur jau konkurence būs krietni lielāka, lai gan pārsvarā visi braucēji Dairim jau ir zināmi. Liksim kvadrā jaudīgāku dzinēju, strādāsim treniņos, brauksim arī ziemā gan pa ledu, gan Igaunijā Somerpalu motohallē.

Dairis saka paldies arī atbalstītājiem, kuru vidū ir SIA "Rasmanis &
Dankers", "Eivo", SIA "Vilders", SIA "Kristers Serģis moto", madonietim Jurim Titovam, kas palīdzēja iegādāties ekipējumu ar iespaidīgām atlaidēm, bet vislielākais paldies –
vecākiem, kas vienmēr ir aktīvākie sacensību līdzbraucēji un līdzjutēji.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

Foto no personiskā arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px