Madonas pilsētas 2. vidusskolas absolvents Gints Sterinovičs (attēlā) pēc mācībām Latvijas Mūzikas akadēmijā sācis jaunu darba cēlienu saistībā ar mūziku un dziedāšanu. Kur un par ko īsti Gints Sterinovičs strādā, vaicāju viņam pašam.
– Jau vairāk nekā gadu mana dzīve un darbs rit Igaunijā, – atklāja Gints. – Pirms tam pat nespēju iedomāties, ka dzīves ceļi turp varētu aizvest. 2009. gada vasarā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija rīkoja meistarklases dziedāšanā. Tiku pamanīts. Mani pamanīja Igaunijas mūzikas akadēmijas profesors Matī Palm un uzaicināja turpināt apgūt dziedāšanas prasmes Igaunijā. Tā soli pa solim kopā ar profesoru Matī Palm nonācu Tallinas Nacionālajā operā. Un, lūk, no tā brīža mana karjera saistās ar māksliniecisko darbību Tallinas Nacionālajā operā.
Pašreiz esmu operas kora aktieris, igauņu valodā to sauc par „koorartist". Strādājot kora komandā, nezinot ne kripatiņas šo valodu, jau sākotnēji sajutu labvēlīgu kolēģu attieksmi. Ļoti priecājos, ka tik ātri tiku pieņemts komandā kā savējais. Kolēģi ir mani draugi, tāpēc sastrādāties ir samērā viegli.
Lielāko dienas daļu pavadu teātrī, līdz ar to operas nams ir mana otrā dzīve. Praktiski katru dienu notiek mēģinājumi, dziedam dažādu operu, operešu repertuāru dažādās valodās: igauņu, krievu, angļu, vācu, itāļu, franču. Pēc trim nostrādātiem mēnešiem operā, kas faktiski bija pārbaudes laiks, man tika piedāvātas divas nelielas repliku lomas. Par sākumu varu būt un esmu gandarīts.
Autore: INESE ELSIŅA