Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Par piemiņas sarīkojumiem

Redakcija

Autors • 27.12.2010.

Burtu lielums

jau katrs gads, arī 2011. gads nesīs virkni svētku un atceres pasākumu, kas nozīmīgi visai tautai.

2011. gada janvārī apritēs 20 gadu kopš 1991. gada janvāra dienām, kad iedzīvotāji, īstenojot nevardarbīgu pretošanos, aizstāvēja 1990. gada 4. maijā atjaunoto Latvijas neatkarību. Barikāžu atceres pasākumu programmā iekļauti gan pasākumi, kurus īstenos institūciju esošā budžeta ietvaros, gan tādi, kuriem nepieciešams papildu valsts budžeta finansējums un kurus darba grupa uzskatījusi par būtisku programmas sastāvdaļu, jo šīs aktivitātes saistās ar interesentu līdzdarbības iespēju radīšanu, skolu jaunatnes izglītošanu, kā arī ārvalstu iedzīvotāju informēšanu.

Atceres pasākumu sagatavošanai un organizēšanai apstiprināts finansējums 85 448 latu apmērā, daļu no summas paredzot piešķirt jau šogad no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Šī nauda nepieciešama, lai organizētu barikāžu tēmai veltīta „muzeobusa" braucienus uz Latvijas skolām, veidotu tematisku izstādi Doma baznīcā, koordinētu barikāžu muzeja mājas lapu un atceres pasākumus, rīkotu barikāžu dalībnieku tikšanās pasākumu Ķīpsalas izstāžu kompleksā, organizētu izglītības pasākumu „Barikāžu laiks mūsu piemiņā", veidotu barikāžu logo videografiku, kā arī rīkotu atceres pasākumus izglītības iestādēs.

Piemiņas pasākumu plānu un finansējuma tāmi izstrādājusi Ministru prezidenta izveidota darba grupa, kurā bija pārstāvēta 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrība, Latvijas Pašvaldību savienība, Valsts prezidenta kanceleja, Rīgas dome, Aizsardzības ministrija, Ārlietu ministrija, Finanšu ministrija, Iekšlietu ministrija, Izglītības un zinātnes ministrija, Kultūras ministrija, Saeimas Kanceleja, kā arī Ministru prezidenta birojs.

Šoreiz būs mazāk pieņemšanu, akcents tiks likts uz jaunatnes izglītošanu. Janvārī tiks atklāta izstāde, ko veidos fotogrāfs Ilmārs Znotiņš un kurā būs skatāmas 50 lielformāta fotogrāfijas.

Nākamais gads nesīs arī sarkanbaltsarkanā karoga ar sēru lenti krāsas. 14. jūnijā apritēs 70 gadu kopš deportācijām. Ārlietu ministrija atrada iespēju atbalstīt Okupācijas muzeju, jo tas kopā ar Rīgas ebreju kopienas muzeju veidos kopīgu ekspozīciju, kas būs apskatāma abos minētajos muzejos. Rīgas ebreju kopienas muzejs dibināts 1990. gadā, kad radās iespēja glābt no iznīcināšanas ebreju vēstures pēdējās pēdas, kas vēl bija saglabājušās pēc holokausta un padomju varas represijām. Kopš 1996. gada pastāvīgā ekspozīcija sniedz ieskatu ebreju vēsturē, sadzīvē, tradīcijās, sabiedriskajā dzīvē un ebreju veikumā Latvijā no XVI gadsimta līdz Otrajam pasaules karam. Īpaša sadaļa muzejā veltīta holokausta traģēdijai.

Summējot traģiskās 1941. gada izsūtījuma lappuses ar laiku, kad Rumbulā tika nonāvēti 25 tūkstoši ebreju, abos muzejos tiks izveidota īpaša tematiskā izstāde.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px