Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Gaisma ir pateicībā…

Redakcija

Autors • 27.12.2010.

Gaisma ir pateicībā…
Burtu lielums

Pateicība, "paldies" vārds, pateicības diena… Meklēju pateicības vārdus. "Tu neatradīsi, – saka kāda balss, – klusēšana ir sirds valodas sākums un gals." (Anda Līce)

Režisora Kārļa Auškāpa intervijā lasām, ka viņš ir pateicīgs par katru dienu, kad "izdodas tikt pie miera, lai saule nenoriet, par tevi dusmojoties".

Kalendārā "Mans labais gads" pēc katra mēneša ir lapa ar vārdiem "Es pateicos par labo, kas bija aizvadītajā mēnesī". Šis brīdis ir īpašs, kad vari apstāties un pārdomāt. Jūtot pateicību, saņemam vairāk tieši tā, par ko teicām paldies.

Vai vienā dienā var visiem pateikties, ja tā ir liela organizācija? Protams, ka nevar. Jau trešo gadu nevalstisko organizāciju atbalsta centrā organizējām dienu, lai vismaz Parka ielas 4 organizācijām pateiktu mīļu paldies, lai vismaz tuvākajiem kaimiņiem sagādātu "Mazu brīdi, mazu brīdi pirms gaismiņas,
Kad putni vēl nav modušies
un kokos dus vēl vēsmiņas,
Tad zemi apstaigā pats Dievs".
(V. Plūdonis)

Pateicības diena sākās ar sirsnīgu muzikālu sveicienu no mūzikas skolas, ko sarūpēja Ingrīda Gailīte – paldies par to!

Pateicāmies Madonas pensionāru biedrības valdes priekšsēdētājai Vijai Kārkliņai par nesavtīgu līdzdalību brīvprātīgajā darbā. Viņa savukārt pateicās visām zupas virtuves darbiniecēm: Ilgai Putniņai, Margai Arājai, Marijai Puišei, Sofijai Balodei, Annai Žuravļovai, Veltai Misiņai, Inesei Jegorovai. Piedodiet, ja kādu nenosaucu.

Pateicāmies Madonas represēto biedrības valdes priekšsēdētājai Elzai Serdānei, viņas tuvākajam palīgam – Vijai Judinai par aktīvu brīvprātīgo darbu, iesaistot aktivitātēs Lilitu un Āriju Sekstes, Mirdzu Krievāni, kuriem īpašs paldies.

Diabēta biedrības vadītāja Rita Vecozola sūtīja pateicības vārdus Ritai Eglītei, Sarmītei Puzākai, Irinai Uhanovai, Zigrīdai Strautniecei.

Siltus vārdus saviem mīļiem cilvēkiem veltīja Rudīte Kumsāre (diakonijas centrs): Veltai Kapaklei (diakone slimnīcā), Ainai Kaļvai (pārtikas audzētāja), Santai un Edgaram Veipiem, Ilzei Krastiņai – lielākie palīgi transporta nodrošināšanā.

Par Bērzaunes bērnu un jauniešu apvienības "Rīts" aktivitātēm īsti neiznāca izrunāties, jo nevarējām parādīt prezentāciju uz ekrāna (tehnika nebija sagatavota), bet pateicības vārdus ir pelnījusi Anita Aizstrauta un viņas komanda par paveikto.

Ilze Vāvere, kas vada biedrību "Saules ceļš", saņēma pateicības rakstu un atzīmēja lielākos darba veicējus – Santu Veipu un Inesi Salenieci.

Lidija Spilberga, invalīdu atbalsta centra vadītāja, saņemot pateicības rakstu, nosauca Marutas Mūrmanes un Annas Liepiņas vārdus, kas bija pelnījušas vislielāko paldies. Bet "Gaismas koku" nāca iedegt deviņi rūķi, kas kopš 1. decembra strādā subsidētajās darba vietās, veltot pateicību Lidijai Spilbergai. Par šo lielo uzņēmību runāja Nodarbinātības valsts aģentūras Madonas filiāles vadītāja Lidija Kraukle, jo ne visi nodrošina piedāvājumu – subsidētās darba vietas – tā ir gan atbildība, gan rūpe.
Pateicības dienā uzstājās Liezēres dāmu klubiņš – paldies viņām. Paldies Madonas novada domei par cienastu! Pateicība visām sabiedriskajām organizācijām novados, novēlu būt tikpat radošām un ideju bagātām!

Autore: BEĀTE OZOLIŅA,
Madonas Grāmatu draugu biedrības priekšsēdētāja,
NVO valdes locekle

ANITAS AIZSTRAUTAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px