Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“Eņģeļi pār Latviju” ir nolaidušies!

Redakcija

Autors • 22.12.2010.

“Eņģeļi pār Latviju” ir nolaidušies!
Burtu lielums

Pagājušajā svētdienā visu dienu Rīgā pie Latvijas Nacionālās operas pulcējās cilvēki, lai piedalītos labestības pasākumā „Eņģeļi pār Latviju" un ziedojot palīdzētu smagi slimiem bērniem dzīvot. Visas dienas garumā darbojās ziedot.lv un jauniešu centra „Saule" labestības tirdziņi. Ikvienam bija arī iespēja ziedot mantas, apģērbus un apavus trūcīgajām Latvijas ģimenēm.

Cilvēku atsaucība arī šogad bija ārkārtīgi liela, un saziedotā summa septiņas reizes pārsniedza to summu, ko labestības pasākuma organizatori sākotnēji cerēja savākt – ar domu palīdzēt pirmajiem pieciem portāla ziedot.lv ziedojumu rindā esošajiem bērniņiem – Karlīnai, Kristapam, Raimondam, Igoram un Liānai. Lai bērni dzīvotu, bija nepieciešams savākt 49 415,56 latus. Raugoties uz cipariem ziedot.lv portālā, jau svētdienas rītā bija skaidrs, ka plānotā palīdzība šiem pieciem bērniņiem tiks sniegta, tāpēc tika izvirzīts nākamais mērķis – palīdzēt visiem rindā esošajiem bērniem.

Ar ticību labajam

„Ir noticis brīnums, akcijas laikā kopumā bija plānots savākt 339 526 latus, lai palīdzētu 136 bērniem, taču ir saziedots ne tikai tik, cik bija iecerēts, bet pat par
30 000 latu vairāk," ar patiesu gandarījumu un prieku informē ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta. Ņemot vērā to, ka ir saziedots vairāk, nekā gaidīts, ziedot.lv jau strādā pie jaunu iesniegumu izskatīšanas un tuvākajā laikā sniegs informāciju par ģimenēm, kam tiks palīdzēts, izmantojot saziedotos līdzekļus. Ziedošana akcijas ietvaros vēl turpināsies līdz 5. janvārim.

Pirmo reizi šīs akcijas laikā bija unikāla iespēja, zvanot uz labdarības tālruni un ziedojot vienu latu, parunāt ar telekompānijas LNT studijā esošajiem Latvijā iemīļotiem un pazīstamiem cilvēkiem, piemēram, Jāni Streiču, Jāni Šipkēvicu, Ainu Poišu, Inesi Supi, Māri Grigali, Kristīni Garklāvu, Mārtiņu Braunu, Jēkabu Rēdlihu, Aniju Pelūdi, kā arī vēl citiem. Tika saņemti tūkstošiem sirsnīgu vārdu un laba vēlējumu ar ticību tam, ka bērni, kuriem tiek vākta nauda, atveseļosies.

Eņģeļi pār Madonu

Šogad, lai radītu sajūtu, ka eņģeļi tiešām nolaidušies pār Latviju, akcijas „Eņģeļi pār Latviju" organizētāji aicināja ikvienu, arī skolas un pašvaldības, veidot savā pilsētā īpašās Eņģeļu egles. Rotāt egles ar eņģeļiem atsaucās vairāk nekā 40 pilsētas visā Latvijā, tostarp arī Madona.

„Par ieceri egli rotāt ar eņģelīšiem madoniešus informējām jau laikus, lai, ierodoties uz pilsētas lielās egles iedegšanas svētkiem, katrs varētu atnest savu, mājās, no sirds un ar mīlestību gatavotu eņģelīti. Īpaši aktīvi eņģelīšu gatavošanā iesaistījās Madonas pirmsskolas izglītības iestādes – „Saulīte", „Priedīte" un „Kastanītis", kas rotājumu darināšanu iekļāva grupiņu darbā," stāsta „Caritas Madona" pārstāve Kristīne Tropiņa. „Tā kā lielajai eglei zaru vainags veidojas samērā augstu, līdz ar to būtu ļoti apgrūtināta eņģelīšu iekāršana eglītē, tika nolemts Eņģeļu eglītei mājvietu rast Madonas domes administratīvās ēkas foajē. Pareizo izvēli apstiprina arī fakts, ka lielākoties eņģelīši tika gatavoti no papīra – laikapstākļu ietekmē tie ātri vien tiktu sabojāti," secina Kristīne. Eņģeļu egle madoniešu vidū guva necerēti lielu atsaucību – ar saviem darinājumiem no papīra, dabas materiāliem, auduma, dzijas un pērlītēm nāca gan lieli, gan mazi. Ļoti daudzi izmantoja iespēju eņģelīšus gatavot turpat uz vietas – „Eņģeļu radošajā darbnīcā" lielās egles iedegšanas pasākuma laikā.

Kopumā Madonas Eņģeļu eglītē tika iekārti 212 eņģelīšu. 19. decembra rītā tie aizceļoja uz Rīgu, uz pasākuma kulminācijas vietu, kur iepriecināja slimos bērniņus, viņu vecākus un draugus. Ja vērīgi skatījāties noslēguma koncerta tiešraidi LNT, daudzi madonieši savus eņģelīšus varēja ieraudzīt arī TV ekrānā.

Paldies visiem madoniešiem, visiem, kas atsaucās, atbalstīja, ziedoja, jo kopā mēs pierādījām, ka, neraugoties uz krīzi, skumjām, kas valda apkārt, mēs neesam kļuvuši vienaldzīgi. Īpaši vēlos pateikties Madonas jauniešiem Santai un Jānim Pikumiem. Svētdien viņi atnāca, lai vienkārši baudītu priekšnesumus un ar savu klātbūtni paustu atbalstu šai akcijai, taču rezultātā tas izvērtās par kārtīgu darba dienu. Kā brīvprātīgie palīgi viņi piedalījās ziedoto mantu vākšanā un nogādāšanā līdz šķirošanas vietai. Ticiet man – tas patiešām bija pamatīgs darbs – sanest visu saziedoto uz telpām, kas atrodas trešajā stāvā.

Mēs – visi kopā – šogad ar savu atbalstu esam snieguši iespēju 136 bērniem atveseļoties un sākt jaunu dzīvi. Paldies jums, labas gribas cilvēki, par saziedotajiem Ls 368 861!

Autore: SANDRA ZARIŅA

AUTORES foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px