Balta, balta ir zeme, koku zari sniega villaines pārklāti, un sarma, saulei atspīdot, neparasti vizuļo.
Pats rakstnieks R. Blaumanis rakstītu: „Mežs atspīd tīrā baltumā/ Un stāv dziļā klusumā./ Pie tumšiem egles zariem/ Ir ledus adatiņas,/ Tās raibi spīd,/ Kad saules stari virsū krīt."
Tādās baltās un tīrās noskaņās apvīti, 17. decembrī Ērgļu pansionātā ieradās ciemiņi – Braku muzejs, biedrība „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" un Ērgļu vidusskolas 4. klases skolēni kopā ar audzinātāju Lienu Bukovsku. Labam dziesmu skanējumam līdzi tika ņemts muzikants Uldis Vabulis.
Mazliet satraukušies un sirsniņām strauji pukstot, sākām savu Ziemassvētku ieskaņas pasākumu. Izspēlējot ludziņu „Rūķis Svečulējējs", ciemos bija atnākuši trīs braši sniegavīri, kuri nevarēja atrast mājas, lai jautri nosvinētu Ziemassvētkus. Nekur viņus negaidīja, jo visi baidījās, ka baltie vīreļi ātri izkusīs. Vienīgi rūķis apžēlojās – sniegavīri taču jāaicina uz meža lielo egli, tur visi kopā varēsim svinēt svētkus. Tā arī bija – viss beidzās laimīgi. Tika izrotāta eglīte, jauki skanēja Ziemassvētku dziesmas un dzejolīši, liegi ieskanējās flautiņas melodijas un skanīgais saksofons. Svētki bija ienākuši katra sirsniņā.
Ziemassvētku dziesmas skanēja vēl un vēl akordeona skaņās, ievijot arī „Dažu skaistu ziedu", „Vaidavu", jo gribējās kopā padziedāt to, kas mums, latviešiem, ir tik skaists.
Skolēni katram pansionāta iemītniekam bija sarūpējuši krāšņu Ziemassvētku apsveikumu un piparkūciņas. Muzejs un Blaumaņa biedrība uzdāvāja savu jauno izdevumu – izzinoši ilustratīvo Braku kalendāru 2011. gadam.
Lai gaismiņa katram sirdī, lai ticība un spēks, lai vesels pūriņš veselības! Paldies pansionāta direktorei par viesmīlību un jauku uzņemšanu! Uz tikšanos citu gadu!
Autore: ZINTA SAULĪTE,
Blaumaņa biedrības priekšsēdētāja
AUTORES foto