Jau septembrī rakstījām par Bērzu ielas Madonā iedzīvotāju lūgumu attiecīgajām amatpersonām atrisināt situāciju, ka pa šo ielu neatļauti pārvietojas smagais transports, jo no karjera puses Bērzu ielas virzienā ir uzstādīta smagā transportlīdzekļa kustības aizlieguma zīme, bet ielas otrā galā tādas nav. Lai gan tika solīts šo zīmi uzstādīt, tās nav vēl šobaltdien.
– Šā gada septembra pirmajā pusē Madonas pilsētas pārvaldes vadītājam Guntim Ķeverim un Madonas novada domes priekšsēdētājam Andrejam Ceļapīteram tika iesniegts iesniegums ar Bērzu ielas iedzīvotāju 25 parakstiem un lūgumu atrisināt smago automašīnu kustības problēmu šajā ielā. Līdzīga satura lūgums jau tika publicēts laikrakstā „Stars" arī vairākus gadus iepriekš. Panākumu līdz šim nav nekādu.
Iepriekšējā atbildē laikrakstā minēts, ka smago automašīnu kustība Bērzu ielā ir aizliegta. Ceļa zīmes šajā ielas posmā tika uzstādītas abos galos. Viena no ceļa zīmēm tika nozagta, taču tuvākajā laikā tā tikšot atjaunota. Jājautā gan, cik tad ilgs ir tas tuvākais laiks, un vai mums un arī jums ir jādzīvo zagļu ietekmē? Varbūt Rībenieka kungs ir pieturējies pie sava skaidrojuma laikrakstā „Stars" šā gada 21. septembrī, ka Bērzu ielā, kas krustojas ar Lazdonas ielu, aizlieguma zīme nemaz nebūtu nepieciešama, jo smagajam transportam esot aizliegts braukt pa O. Kalpaka un Lazdonas ielu (krustojumā Rēzekne-Madona-Lazdona) un no dzelzceļa sliežu puses.
Mums neinteresē, kā šie transportlīdzekļi un pa kādām ielām nokļūst pilsētā, bet pa Bērzu ielu abos virzienos smagie transportlīdzekļi pārvietojas tāpat kā līdz šim. Protams, ja nav braukšanas aizlieguma zīmes Bērzu ielā, braucējus sodīt nevar. Tāds ir policijas skaidrojums minētās avīzes tajā pašā numurā.
Rada izbrīnu tas, ka Madonā visās ielās, pat pavisam mazās, kur smagais transports mēdz iebraukt labi ja reizi gadā, ir uzstādītas braukšanas lieguma zīmes, bet Bērzu ielā, kur diennaktī apgrozās vairāki desmiti tādu transportlīdzekļu un cita smagā tehnika, to gadiem nevaram panākt. Visticamāk, ka ceļa zīmes norauj tie šoferi, kas nevar samierināties ar pāris simtu metru nobraukšanu pa neasfaltēto Smilšu ielu. Pirms uzstādīšanas ceļa zīmes būtu jāsagatavo tā, lai tās nav noņemamas un zīmes turētājs – izvelkams bez palīglīdzekļu pielietošanas, kas radītu lielāku risku garnadžiem tikt atpazītiem nozieguma vietā.
Vispareizākais risinājums būtu radīt smagajam transportam šķēršļus ielas braucamajā daļā (piemēram, ierakt un iebetonēt stabus), lai iebraukt var tikai vieglais transports. Tas būtu jādara no karjera puses neapbraucamā vietā, jo tur garnadži ceļa zīmes nozagšanā pagaidām var rīkoties daudz brīvāk (tālāk no dzīvojamajām mājām).
Kravas auto braukšana pa šo ielu nav izturama un rada pat veselības problēmas. Kā normāli mācīties un justies skolēniem, ja jau no pulksten 5 rītā un ziemā caurām naktīm laikapstākļu ietekmē brauc uz karjeru un atpakaļ pēc ceļu kaisāmā materiāla un „drebina" mājas?
Vai tad ar iepriekš nosūtītajiem lūdzēju parakstiem ir par maz? Vai tas ir vienkārši klasisks birokrātijas piemērs, nolaidība, tautas balss ignorēšana vai kas cits? – jautā Bērzu ielas iedzīvotāji.
Komentāru par vēstulē minēto sniedz Madonas pilsētas pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris: – Šobrīd Madonas novada pašvaldības īpašuma uzturēšanas nodaļai ir dots rīkojums ceļa zīmi attiecīgajā vietā, kā arī citās vietās Madonā uzstādīt līdz šā gada 17. decembrim. Pilsētā ir vēl dažas vietas, kurās jāuzstāda ceļa zīmes, lai satiksmi padarītu drošāku. Bērzu ielā zīmi uzstādīt īpašuma uzturēšanas nodaļas vadītājam liku jau samērā sen, taču nu redzams, ka no Rībenieka kunga puses tā bijusi neizdarība. Tiks uzstādīts aizliegums kravas automobiļu kustībai, taču varianti, ko iecerējuši Bērzu ielas iedzīvotāji kustības ierobežošanai, gan nav realizējami. Pirmkārt, tas ir tāpēc, ka satiksmes noteikumi paredz – smagais auto drīkst iebraukt pēc kravas vai nogādāt kravu arī zem kustības aizlieguma zīmes. Otrkārt, pašiem iedzīvotājiem, ja nu kādreiz vajadzēs ievest, piemēram, malku, būs neērtības. Papildus tam, ka tiks uzlikta ceļa zīme, tur biežāk arī patrulēs policija – ar Madonas iecirkņa priekšnieku Vasīliju Himuļu ir panākta vienošanās, ka situācija Bērzu ielā tiks biežāk pakontrolēta.
Autore: LAURA VOITIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto